07.09.2015 16:15

Jak David Gilmour pracuje nad „Today”?

Były gitarzysta Pink Floyd opublikował filmik, w którym prezentuje jak nagrywa nowy singiel „Today” z nadchodzącej płyty „Rattle That Lock”. Zobaczcie jak pracuje muzyk. 

Jak David Gilmour pracuje nad „Today”?
foto: kadr z wideo

Nowy album Davida Gilmoura pojawi się w sklepach 18 września 2015 roku. „Today” jest kolejnym po teledysku „Rattle That Lock” i zwiastunie do kawałka „5 A.M.” utworem promującym nowy krążek.

W klipie obejrzymy jak gitarzysta nagrywa materiał w AIR Studios w Londynie. Zobaczymy orkiestrę symfoniczną nagrywającą aranżacje niektórych utworów z płyty przygotowanych przez polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Usłyszeć można też, jak Gilmoura w chórkach wspomagają wokalistki Mica Paris i Louise Marshall.

Były członek Pink Floyd chwali swoją współpracę z Philem Manzanerą, znanym z zespołu Roxy Music. Muzycy nagrywali już razem poprzedni solowy album Gilmoura „On an Island” wydany w 2006 roku oraz ostatnie wydawnictwo Pink Floyd „The Endless River”, które swoją premierę miało w listopadzie 2014 roku.

"

„Today” jest utworem, który Phil złożył z dwóch czy trzech fragmentów muzyki, które ja kompletnie zignorowałem. On jest w tym doskonały. Jak znajdzie coś takiego mówi: „To jest świetne, powinieneś tego użyć. Co myślisz o tym, żeby dołożyć do tego dwa inne fragmenty?”. Tak więc to on zbudował ten utwór. Ma prawdziwy dar. "

Album ukaże się w kilku edycjach. „Rattle That Lock” można kupić m.in. jako płytę winylową z dodatkowymi zdjęciami czy dwupłytową edycję deluxe z ekskluzywnym DVD, kostką gitarową czy książką Johna Miltona „Paradise Lost (Book II)”.

David Gilmour we wrześniu 2015 roku rusza w trasę koncertową promującą album, która ciągnąć się będzie do 2016 roku. 25 czerwca 2016 roku artystę będzie można zobaczyć we Wrocławiu, na koncercie z okazji mianowania miasta Europejską Stolicą Kultury 2016 roku.

A Wam jak podoba się nowe wideo Davida Gilmoura?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Rock News David Gilmour