16.07.2018 16:54

Jak „In The End” zespołu Linkin Park brzmi po rosyjsku?

Rosyjski Youtuber postanowił nagrać cover jednego z najpopularniejszych utworów zespołu. Zobaczcie wideo.

Radio Tapok
foto: kadr z wideo RADIO TAPOK „Linkin Park - In The End (Cover by Radio Tapok)"

„In The End” to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych kawałków Linkin Park. Utwór pochodzący z debiutanckiego albumu grupy, „Hybrid Theory” wciąż cieszy się olbrzymią popularnością wśród internautów.

Najlepszym dowodem jest stale rosnąca liczba coverów piosenki, które zamieszczane są w internecie. Wśród wielu próbujących swoich sił wykonawców pojawiają się także najmłodsi, jak na przykład pochodząca z Irlandii pięcioletnia dziewczynka czy też rapujący 11-letni chłopcy.

„In The End” – utwór Linkin Park w wykonaniu rosyjskiego YouTubera

Swoją wersję utworu postanowił również nagrać youtuber o pseudonimie Radio Tapok. Mężczyzna na swoim kanale zamieszcza covery znanych piosenek przetłumaczone na język rosyjski. Wcześniej wokalista mierzył się z kawałkami innych znanych grup, między innymi Rammstein, 30 Seconds To Mars, System Of A Down, Sabaton czy Nirvany. Zobaczcie jak poradził sobie z wykonaniem piosenki Linkin Park.

To również nie pierwszy raz, kiedy twórca postanawia sięgnąć do repertuaru Linkin Park. W 2017 roku Radio Tapok nagrał cover kawałka „Numb”, który znalazł się na drugim albumie zespołu, „Meteora”, wydanym w 2003 roku.

Linkin Park po samobójstwie Chestera Benningtona

Linkin Park obecnie wciąż przeżywa tragedię, która dotknęła grupę prawie rok temu. 20 lipca 2017 roku wokalista zespołu, Chester Bennington w wieku 41 lat popełnił samobójstwo. Muzyk od lat zmagał się z depresją i uzależnieniem od narkotyków.

Bennington odebrał sobie życie niedługo po premierze siódmego studyjnego albumu grupy „One More Light”. Płyta wywołała wiele kontrowersji wśród fanów, którzy posądzali grupę o zbyt mainstreamowe brzmienie. Wokalista wówczas bronił najnowszych kompozycji, twierdząc, że grupa od zawsze miała w sobie popowy element.

Co dalej z Linkin Park?

Na razie nie wiadomo czy zespół będzie kontynuował swoją działalność bez Chestera Benningtona. Chociaż Mike Shinoda otwarcie zadeklarował chęć dalszego nagrywania z Linkin Park, muzycy do tej pory nie zdradzili żadnych szczegółów odnośnie swoich planów.

Sam Shinoda skupia się obecnie na karierze solowej. 15 czerwca 2018 roku ukazał się jego debiutancki solowy album zatytułowany „Post Traumatic”.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Linkin Park