Jak Iron Maiden zainspirował Ghost?

Aleksandra Degórska
10.07.2017 23:46
Jak Iron Maiden zainspirował Ghost? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Tobias Forge lubi sobie pogadać i tym razem opowiedział o ciekawych faktach ze swojego dzieciństwa związanych z kapelą Bruce'a Dickinsona.

Każdy ma jakiegoś idola i wzór do naśladowania - nawet najwięksi zerkają często na innych. Ghost obecnie jest w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, gdzie gra przed Iron Maiden. Tobias Forge, czyli Papa Emeritus, w jednym z wywiadów opowiedział o tym, jak brytyjska kapela zainspirowała grupę Ghost - a okazuje się, że Iron Maiden miał całkiem spory wpływ.

Muzyk wyznał bowiem, że muzycznie to właśnie zespół Bruce'a Dickinsona mocno na niego wpłynął:

Zawsze ich słucham szczególnie dużo, gdy byłem młodym fanem metalu. Koncertówka „Live After Death” miała i nadal ma duży wpływ na mnie jeśli chodzi o etos pracy. Oglądałem tę książeczkę, którą dołączono do płyty, patrzyłem na te wszystkie daty. Gdy byłem dzieciakiem, siedziałem z mapą i wskazywałem wszystkie miasta, w którym zagrali na tej trasie. To było sto koncertów w Ameryce. Występy były zapięte na ostatni guzik, to był standard.

Jak więc widać artysta rzeczywiście był zafascynowany Iron Maiden i kapela na pewno miała wpływ na tworzoną przez niego muzykę, jak również i w innych kwestiach Papa Emeritus nauczył się czegoś od Brytyjczyków:

Iron Maiden był jedną z sił napędowych jeżeli chodzi o sprzedaż heavy metalowych gadżetów w latach 80. Nasze produkty zawsze były wzorowane na kapelach jak Iron Maiden i na koszulkach z dobrych starych czasów Rush.

Muzycy Ghosta nie chcieli wyglądać gorzej, chcieli prezentować się tak dobrze, jak stara szkoła. Co więcej logo również nawiązywało do tamtych czasów. Czy ktoś mógłby się domyślić, że właśnie Iron Maiden miał taki wpływ na szwedzką kapelę?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.