13.03.2017 15:48

Jak Kirk Hammett ocenił covery Metalliki?

Coverów jest naprawdę sporo i część z tych najciekawszych obejrzał gitarzysta kapeli, który musiał ocenić te wykonania. Czy muzyk był łagodnym sędzią?

Jak Kirk Hammett ocenił covery Metalliki?
foto: kadr z wideo

Metallica ma słabość do wykonywania coverów, w końcu nie ma lepszej możliwości, gdy chce się podziękować swoim idolom. Diamond Head bardzo docenił taką pomoc, bo dzięki temu, że Metallica wykonała ich cover teraz dostają sporo za tantiem.

Im bardziej popularna kapela tym więcej coverów - ta zależność jest w sumie dosyć zrozumiała. Gdyby ktoś chciał podliczyć wszystkie wersje słynnych hitów Metalliki to na pewno oszalałby, bo jest tego naprawdę sporo. Co natomiast o tych wykonaniach sądzą sami muzycy?

Kirk Hammett obejrzał kilka wykonań i podzielił się swoją opinią na ten temat. Jednym z nagrań, które obejrzał jest cover Roba Scallona  „Master of Puppets”, który wykonał na banjo. Gitarzysta zwrócił szczególną uwagę na to, że zagranie numeru na takim instrumencie wcale nie jest proste:

"

To niesamowite ile musiał poświęcić czasu na nauczenie się tego numeru - musiał najpierw nauczyć się go grać na gitarze, potem wziąć banjo i dokonać transkrypcji na ten instrument. Doceniam to wykonanie, bo musiał w to włożyć sporo pracy i wysiłku. Gra jest prawidłowa, więc oceniam go na 5. "

Beatallica, Metallica jako kołysanka, dzieciak wymiatający na gitarze, Metallica w wersji latynoskiej - sporo tego mamy. Kirk w sumie docenił wszystkie covery i był szczodry, żeby ocenić większość nagrań dosyć wysoko, choć beaty w jednym z coverów nie przypadły mu zbyt do gustu.

Obejrzyjcie reakcje Hammeta od 1:37 minuty nagrania:

Metallica obecnie zajęta jest promocją swojego najnowszego studyjnego dzieła „Hardwired... To Self-Destruct”, które ukazało się 18 listopada 2016. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że zespół zagra w Polsce, choć pojawiły się wcześniej plotki dotyczące występu kapeli podczas otwarcia Stadionu Śląskiego.

Który cover Metalliki spodobał się Wam najbardziej?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Kirk Hammett