09.10.2017 11:47

Jak Metallica wykonała „Battery” w Japonii w 1986 roku?

W związku z reedycją „Master Of Puppets” zespół udostępnił wcześniej niepublikowane wideo z koncertu w Japonii.

Jak Metallica wykonała „Battery” w Japonii w 1986 roku?
foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

10 listopada 2017 roku pojawi się długo wyczekiwana reedycja płyty „Master Of Puppets”. Wydawnictwo zostanie wydane na winylu, CD, co więcej pojawi się edycja składająca się z 3 CD oraz deluxe box set w wersji limitowanej, w którym znajdziemy wcześniej niepublikowane demo, rzadkie remixy, wywiady, nagrania z koncertów, jak również 28-stronicową broszurę. Wydawnictwo składać się będzie z 3 winyli, 10 CD, kasety, 2 DVD, litografii, folderu z własnoręcznie napisanymi tekstami i zestawu 6 przypinek.

Fani szczególnie interesują się materiałem, który wcześniej był nieznany szerszej publiczności. Wraz ze zbliżającą się premierą reedycji Metallica udostępniła dotychczas niepublikowane nagranie z japońskiego koncertu z 1986 roku.

Posłuchajcie, jak wówczas prezentował się zespół grając „Battery”:

Dotychczas pojawiły się reedycje takich krążków, jak „Kill 'Em All” oraz „Ride The Lightning”. Jeszcze w sierpniu 2017 roku Lars Ulrich zdradził, że Metallica pracuje nad reedycją „Master Of Puppets” i jak widać zespół dotrzymał słowa.

Do kolekcji płyt warto również dorzucić ostatni studyjny krążek Metalliki zatytułowany „Hardwired... To Self-Destruct”, na który fani musieli czekać 8 lat. Album stał się następcą „Death Magnetic”. Zespół zaprezentuje najnowszy materiał podczas koncertu w Krakowie, bowiem Metallica zagra 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica