Jak Metallica zagrała na Lollapaloozie?

Małgorzata Wierzejewska
06.08.2015 12:30
Jak Metallica zagrała na Lollapaloozie? Fot. Mairo Cinquetti/ East News

James Hetfield i spółka 1 sierpnia 2015 roku zagrali na słynnym festiwalu Lollapalloza. Zobaczcie fragmenty koncertu, jaki grupa dała przed 300 tysięczną publicznością!

Jeśli jakimś cudem ten występ umknął waszej uwadze, już pomagamy nadrobić zaległości! Koncert Metalliki na Lollapalooza w Chicago był transmitowany w sieci. Wierzymy jednak, że 3 nad ranem polskiego czasu, bo o tej godzinie można było obejrzeć legendarny zespół, mogła zniechęcić nawet najwytrwalszego fana metalu.

Trudno w to uwierzyć, ale oni także potrzebują snu ;)

Wideo, które Metallica zamieściła na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube to zapis rozmowy z fanami, podczas której możemy zobaczyć na przykład, jak perkusista grupy, Lars Ulrich składa autograf na chuście jednej z fanek.

Widzimy również próbę zespołu przed głównym festiwalowym koncertem.

Druga część filmu to koncertowe klipy do utworów „Wherever I May Roam” i „Am I Evil?”.

Setlista:

 1. Fuel
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. Wherever I May Roam
 4. King Nothing
 5. Disposable Heroes
 6. Welcome Home (Sanitarium)
 7. Cyanide
 8. The Unforgiven
 9. Sad But True
 10. One
 11. Master of Puppets
 12. Creeping Death
 13. Fade to Black
 14. Seek and Destroy

Bis:

 1. Whiskey In The Jar
 2. Am I Evil?
 3. Nothing Else Matters
 4. Enter Sandman

Lollapalooza to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Impreza, której pomysłodawcą jest  znany z Jane's Addiction wokalista Perry Farrell, odbywa się od 1991 roku.

Metallica miała okazję zagrać podczas Lollapalooza już w 1996 roku. Farrell nie był wtedy zachwycony z faktu, że gości tak ostro grającą kapelę.

Niesamowicie się wkurzyłem, kiedy pierwszy raz zagrali podczas festiwalu. Pomogłem stworzyć  coś alternatywnego, co kłóciło się z noszeniem się na rockowo. W tamtym czasie Metallica nie była towarem dla mnie. Myślałem wtedy, że to moja impreza, więc będę na niej miał kogo będę chciał. I tyle. Teraz jednak lubię ich muzykę.

Dodajmy, że na stronie lollapalooza.redbull.tv możecie posłuchać też innych numerów, jakie Metallica zagrała podczas festiwalu. To między innymi „For Whom the Bell Tolls”. Cały występ w formacie mp3 możecie ściągnąć ze strony livemetallica.com.

Jak Wam się podoba występ grupy podczas festiwalu Lollapalooza?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.