Jak Prince zagrał „Purple Rain” po raz pierwszy?

Magda Słomka
02.09.2015 10:37
Jak Prince zagrał „Purple Rain” po raz pierwszy? Fot. LFI / Photoshot / REPORTER

Pora to sprawdzić. Obejrzyjcie występ amerykańskiego muzyka z 1983 roku i posłuchajcie 13-minutowej wersji popularnego utworu!

Prince znany jest z zawziętości i dobrych prawników, spieszcie więc oglądać jego niepublikowane wcześniej nagrania - tak szybko odchodzą... Światło dzienne ujrzało wideo z 1983 roku, na którym możecie zobaczyć fragment koncertu Prince’a w klubie First Avenue w Minneapolis.

To właśnie wtedy ballada „Purple Rain” po raz pierwszy została przedstawiona szerszej publiczności oraz zarejestrowana po to, by w takiej wersji umieścić ją na longplayu. Zobaczcie i posłuchajcie (póki możecie)...

„Purple Rain” pochodzi z albumu o tym samym tytule. Utwór był trzecim singlem promującym krążek i ukazał się 26 września 1984 roku. Kawałek osiągnął status złotego singla dzięki sprzedaży przekraczającej milion egzemplarzy.

Piosenka pojawiła się także w filmie „Purpurowy deszcz”. Obraz to tak zwana quasi-autobiografia Prince’a. Opowiada fabularyzowaną historię jego młodości i kariery oraz opisuje konflikt między zespołami The Revolution i The Time. Liderem tego pierwszego jest Prince, w filmie nazywany Kidem.

To właśnie w tej produkcji można było zobaczyć dom Prince’a, który został wystawiony na sprzedaż za 110 tysięcy dolarów.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.