02.09.2015 10:37

Jak Prince zagrał „Purple Rain” po raz pierwszy?

Pora to sprawdzić. Obejrzyjcie występ amerykańskiego muzyka z 1983 roku i posłuchajcie 13-minutowej wersji popularnego utworu!

Jak Prince zagrał „Purple Rain” po raz pierwszy?
foto: LFI / Photoshot / REPORTER

Prince znany jest z zawziętości i dobrych prawników, spieszcie więc oglądać jego niepublikowane wcześniej nagrania - tak szybko odchodzą... Światło dzienne ujrzało wideo z 1983 roku, na którym możecie zobaczyć fragment koncertu Prince’a w klubie First Avenue w Minneapolis.

To właśnie wtedy ballada „Purple Rain” po raz pierwszy została przedstawiona szerszej publiczności oraz zarejestrowana po to, by w takiej wersji umieścić ją na longplayu. Zobaczcie i posłuchajcie (póki możecie)...

„Purple Rain” pochodzi z albumu o tym samym tytule. Utwór był trzecim singlem promującym krążek i ukazał się 26 września 1984 roku. Kawałek osiągnął status złotego singla dzięki sprzedaży przekraczającej milion egzemplarzy.

Piosenka pojawiła się także w filmie „Purpurowy deszcz”. Obraz to tak zwana quasi-autobiografia Prince’a. Opowiada fabularyzowaną historię jego młodości i kariery oraz opisuje konflikt między zespołami The Revolution i The Time. Liderem tego pierwszego jest Prince, w filmie nazywany Kidem.

To właśnie w tej produkcji można było zobaczyć dom Prince’a, który został wystawiony na sprzedaż za 110 tysięcy dolarów.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Prince