18.10.2016 11:22

Jak The Dillinger Escape Plan żegna się z fanami?

Na koncercie kapeli w Nowym Jorku Greg Puciato skoczył z balkonu w tłum, zaś pod koniec występu sporo osób weszło na scenę. To co działo się tego wieczoru nie mieści się w głowie.

Jak The Dillinger Escape Plan żegna się z fanami?
foto: kadr z wideo

W sierpniu 2016 roku muzyczny świat obiegła wiadomość, że The Dillinger Escape Plan chce zakończyć karierę o czym powiedział w jednym z wywiadów gitarzysta Ben Weiman. 14 października 2016 roku pojawił się nowy album zespołu „Dissociation” i kapela obecnie jest w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Zimą 2016-2017 formacja wystąpi w Europie, zamierza również dać trochę koncertów w ramach letnich festiwali i powoli będzie zwijać manatki. Wiadomo, że występy The Dillinger Escape Plan to zawsze jazda bez trzymanki, ale to co się działo podczas koncertu zespołu w Webster Hall w Nowym Jorku przechodzi ludzkie pojęcie.

Po pierwsze: Greg Puciato nie wiadomo do końca w jaki sposób dostał się na balkon i skoczył w tłum. Całe szczęście wokalista zaliczył miękkie lądowanie, a fani zanieśli go na rękach z powrotem na scenę.

Po drugie: pod koniec koncertu na scenę wskoczyli fani i zajęli całą jej powierzchnię. Jakim cudem nikt nie został stratowany - tego nie wiadomo.

Sam zespół udostępnił nagrania z koncertu twierdząc, że bez wideo nikt by nie uwierzył w to, co się działo podczas tego występu. Formacja podziękowała fanom, takie wydarzenie na pewno długo pozostanie w pamięci.

Jak widać na nagraniu Greg powtórzył swój popisowy numer ze skokiem.

Miejmy nadzieję, że takie szaleństwo również odbędzie się podczas polskich koncertów formacji. The Dillinger Escape Plan zagra 11 lutego 2016 roku w warszawskim klubie Stodoła oraz dzień później w krakowskim Kwadracie.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Rock News #The Dillinger Escape Plan