01.04.2016 11:27

Jak aktorzy z „Gry o tron” znają się na metalu?

Miecz z „Gry o tron” czy zespół metalowy z lat 80.? Sprawdźcie jak poradziła sobie z tym wyzwaniem obsada serialu.

Jak aktorzy z „Gry o tron” znają się na metalu?
foto: kadr z wideo

Stworzone przez George’a R.R. Martina uniwersum „Gry o tron”, jak na każdy świat fantasy przystało, zostało przez niego przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Miłośnicy wynajdywania takich detali mogą przebierać choćby pośród wymyślonych przez niego oręży, którym nadano imponujące nazwy. Nic dziwnego, że w zestawieniu z zespołami metalowymi można mieć poważne wątpliwości...

W końcu te też słyną z niecodziennych nazw - i nie mamy już nawet na myśli ekstremalnych przypadków jak Rotting Christ czy inny Napalm Death. Wystarczy popatrzeć na szyldy niektórych załóg powermetalowych: Rhapsody of Fire, Armored Saint, Sacred Oath, Demons and Wizards... Skojarzenia z fantasy budzą się błyskawicznie. Dlatego i zadanie, które postawiono przed obsadą „Gry o tron” okazało się całkiem cwane.

Aktorom podano bowiem tego typu nazwy i kazano odgadnąć: czy dotyczą one wykorzystanego w serialu miecza, czy też kapeli metalowej z lat 80.? Mroczna siostra, Pożeracz serc, Łaska dzikusa... Faktycznie można się pomylić. Jak z tym niełatwym zadaniem poradzili sobie m.in. Lena Headey (serialowa Cersei Lannister), Sophie Turner (Sansa Stark) czy John Bradley (Samwell Tarly)? Na pewno uwagę zwrócił Ser Davos Seaworth!

Oceńcie sami:

Tymczasem fani serialu niecierpliwie wyczekują na szósty sezon z nadzieją, że wyjaśni niedopowiedziane sekrety, z którymi pozostawiono ich pod koniec poprzedniego. Szczególnie ten jeden (wiecie który). Rąbka tajemnicy uchylił już pełny trailer pokazany przez stację HBO. Mieliśmy też okazję przyjrzeć się materiałom zza kulis. W oczekiwaniu na nowe odcinki możecie sprawdzić, jak w świecie „Gry o tron” poradził sobie... Dawid Podsiadło.

Kto z obsady serialu poradził sobie według Was najlepiej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Gra o tron