18.10.2015 15:19

Jak będzie brzmiał 11. album Red Hot Chili Peppers?

Zespół pracuje nad następcą krążka „I’m With You”, który ukazał się w 2011 roku. Wokalista, Anthony Kiedis opowiedział o tym, czego możemy spodziewać się po nowym RHCP...

Jak będzie brzmiał 11. album Red Hot Chili Peppers?
ons.pl

Według Kiedisa kawałki, które znajdą się na długo wyczekiwanej płycie będą tak świetne, jak dotychczasowa twórczość grupy. Czy oznacza to, że zespół nie szykuje żadnej rewolucji brzmieniowej i będzie wierny swojemu stylowi? Tego do końca nie wiadomo...

Muzyk wspomniał o nowym krążku przy okazji akustycznego występu Red Hot Chili Peppers w szkole Silverlake Conservatory of Music.

"

Torturą związaną z zagraniem tego koncertu było to, że od roku piszemy nowe kawałki i są to utwory równie dobre, jak wszystkie stworzone przez nas do tej pory. Umarlibyśmy, by zagrać je podczas tego występu, ale niestety każdy człowiek posiada teraz przy sobie urządzenia nagrywające. "

Red Hot Chili Peppers nad nową płytą, która ma ukazać się w 2016 roku, pracuje z producentem o pseudonimie Danger Mouse. W przeszłości miał on do czynienia z m.in. Gorillaz i The Black Keys. Jak ma się ten układ zdaniem Kiedisa?

"

On jest bardzo dobry w wymyślaniu super nowoczesnych idei, ale potrafi także złapać za gitarę i rozebrać utwór do jego akustycznej esencji. To naprawdę piękne. "

Czy granie w konserwatorium muzycznym w ramach koncertu charytatywnego oraz nowy producent mogą mieć wpływ na to, jak brzmieć będzie kolejny krążek RHCP? W ramach prób przed wyjątkowym występem w szkole, którą założył Flea w 2001 roku, muzycy przećwiczyli bez prądu naprawdę sporo kawałków...

"

Kocham grać akustycznie, czy mówimy o „By The Way” czy też o starszym utworze „Me And My Friends”. Są bardzo agresywnymi, głośnymi, chaotycznymi kawałkami, które brzmią bardzo dobrze na cichych, akustycznych instrumentach. Kiedy ćwiczyliśmy, zagraliśmy w taki sposób wszystko – od „Fire” Jimiego Hendrixa po „Californication”. "

W ramach oczekiwania na nowy album, możecie zabić czas i sprawdzić, jak dobrze znacie Red Hot Chilli Peppers w naszym quizie!

Myślicie, że RHCP przemyci trochę akustycznego brzmienia na nową płytę?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers