24.08.2015 17:25

Jak będzie brzmieć nowa płyta Saxon?

Wokalista w końcu zdradził coś więcej, na temat ostatniego projektu brytyjskiej grupy. Co znajdzie się na najnowszej płycie zespołu?

Jak będzie brzmieć nowa płyta Saxon?
foto: Kadr z wideo

„Battering ram” to po polsku „taran”. Taki, jakiego kiedyś używano do wyważania i rozbijania bram zamków. Czy Saxon swoim nowym albumem wywarzy drzwi muzycznych list przebojów?

Wokalista Saxon w jednym z ostatnich wywiadów obiecywał, że tym razem na płycie będzie można usłyszeć zdecydowanie mniej rock'n'rolla.

"

Będzie trochę więcej metalu, ale również wiele klasycznych bitów w stylu Saxon. No i będą też ciężkie riffy. Tym razem chcieliśmy skupić się na stylu, a nie na częstych zmianach rytmu. "

Byford dodał też, że na płycie znajdą się kompozycje przypominające stylem takie utwory, jak „Princess of the Night” z albumu „Denim & Leather” z 1981 roku, czy te, które można znaleźć na krążku „Heavy Metal Thunder” z 2002 roku.

Saxon - Battering Ram

Muzycy z Saxon nagrywali nowe utwory w studiu w Derbyshire od stycznia do marca 2015 roku. Płytę pomógł wyprodukować Andy Sneap, z którym grupa współpracowała też podczas tworzenia ostatniego albumu pt. „Sacrifice”, który ukazał się w 2013 roku.

31 lipca zespół wydał utwór promujący swoje najnowsze wydawnictwo o tym samym tytule - „Battering Ram”.

To już 21. studyjny krążek w dyskografii brytyjskiego zespołu. Znajdzie się na nim 10 utworów:

  1. „Battering Ram”
  2. „The Devil's Footprint”
  3. „Queen Of Hearts”
  4. „Destroyer”
  5. „Hard And Fast”
  6. „Eye Of The Storm”
  7. „Stand Your Ground”
  8. „Top Of The World”
  9. „To The End”
  10. „Kingdom Of The Cross”

Premiera albumu zaplanowana jest na 16 października 2015 roku.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Saxon