Jak brzmi AC/DC z metalową perkusją?
Aleksandra Degórska
15.04.2016 17:07
Jak brzmi AC/DC z metalową perkusją? Fot. kadr z wideo

Co też nowego wymyślił nasz ulubiony YouTuber? Zobaczcie, jak muzyk daje czadu na garach przy akompaniamencie słynnych numerów australijskiego zespołu.

O kapeli jest ostatnio dosyć głośno. Na początku marca 2016 roku w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych AC/DC musiało przełożyć występy. Było to spowodowane pogorszeniem się stanu zdrowia Briana Johnsona, któremu grozi utrata słuchu. Kapela nie wyklucza możliwości gościnnego pojawienia się innego wokalisty i chodzą słuchy, że sam Axl Rose wystąpi z AC/DC.

Fani się niecierpliwią i obgryzają paznokcie. Tymczasem, żeby trochę sobie umilić ten jakże trudny czas polecamy obejrzeć kolejne wyczyny Jareda Dinesa. Tym razem YouTuber postanowił sprawdzić, jak brzmiałby repertuar AC/DC z metalową perkusją.

Mamy zatem „Highway to Hell” z bębnami brzmiącymi jak karabin maszynowy czy „Hells Bells”, które brzmi rzeczywiście jakby było z piekła rodem. Przy „Dirty Deeds Done Dirty Cheap” mimika Jareda daje nam do zrozumienia, że w końcu poczuł się w swoim żywiole.

Kolejne numery, takie jak „Givin The Dog A Bone”, „Whole Lotta Rosie” czy „TNT”, choć i w oryginalnej wersji są niezwykle żywiołowymi kawałkami, to z metalową perkusją brzmią jeszcze bardziej agresywnie.

Ciekawe, czy taka wersja twórczości AC/DC przypadłaby do gustu fanom. Część z nich otwarta jest na eksperymenty, inni natomiast są bardziej konserwatywni, więc metalowa perkusja mogłaby być dla nich zbyt odważnym posunięciem. Choć kto tam wie, im bardziej popularny zespół, tym więcej coverów i dziwacznych przeróbek.

Jak widać i słychać, wszystko można zamienić na muzykę metalową. Zresztą Jared takie „muzyczne” metamorfozy ma w małym paluszku. To właśnie on jest odpowiedzialny za rockowo-metalowy cover Adele czy klasyczne rockowe numery Led Zeppelin czy Lynyrd Skynyrd z metalową perkusją.

Wyczyny Dinesa można wyliczać i wyliczać. Jeśli zainteresowała Was jego twórczość to polecamy również jego wykonanie utworów Green Day w wersji metalowej oraz Blink-182 w podobnej odsłonie. Warto również zerknąć na djent zagrany na jednej grubej strunie czy 10 klasycznych riffów wykonanych właśnie w ten sposób. Do wyboru do koloru!

Jak oceniacie repertuar AC/DC z metalową perkusją?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.