25.10.2016 15:02

Jak brzmi „Appetite for Destruction” na ukulele?

Znowu mała gitarka wkracza do akcji. Tym razem YouTuber wykonał wszystkie numery ze słynnej płyty Guns N' Roses w 4 minuty.

Jak brzmi „Appetite for Destruction” na ukulele?
foto: kadr z wideo

Grać można na wszystkim - to już wiemy. Ukulele choć małe i z 4 strunami też nadaje się do tego, żeby zagrać naprawdę dobrego rocka, choć może nie brzmi to tak zadziornie jak oryginalne wersje. Rob Scallon pokazał, że na tym niepozornym instrumencie można odegrać utwory Pantery, natomiast Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele wykonała w taki sposób kawałek Metalliki.

W związku z reaktywacją Guns N' Roses, o czym dowiedzieliśmy się jeszcze w grudniu 2015 roku, wiele osób oszalało na punkcie tej kapeli i stara się za wszelką cenę wybrać się na jej koncerty. W międzyczasie sporo fanów nagrywa wszelkie przeróbki hitów grupy. Tak więc czas na kolejny cover tym razem wykonany na ukulele.

Jegomość odpowiedzialny za kanał EatMyUke wziął na warsztat krążek „Appetite for Destruction”, która pochodzi z 21 lipca 1987 roku. To właśnie na tej płycie pojawiły się „Welcome to the Jungle”, „Sweet Child O' Mine” czy „Paradise City”. Krążek był jednym wielkim sukcesem i w 2003 roku płyta trafiła na 62. miejsce listy 500 albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.

Posłuchajcie zatem teraz, jak ten przebojowy materiał prezentuje się na małej gitarce:

Ciekawe co na to wszystko Slash? W sumie trudno sobie wyobrazić legendarnego gitarzystę z ukulele w dłoniach.

Jeśli natomiast spodobały się Wam covery zagrane na tym instrumencie, to możemy Wam polecić szereg innych tego typu nagrań. Co powiecie na 100 riffów zagranych na ukulele? Ten sam YouTuber skusił się na zaprezentowanie również metalowych riffów na małym instrumencie. Slipknot, Cannibal Corpse czy Kat - te kapele również doczekały się coverów zaprezentowanych na gitarce.

Jak oceniacie „Appetite for Destruction” zagrany na ukulele?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Guns N Roses