19.06.2016 12:09

Jak brzmi „Bicycle Race” Queen zagrany na rowerze?

Niby banał, a wcześniej nikt na to nie wpadł… Posłuchajcie nietypowego coveru kawałka zespołu Queen!

Jak brzmi „Bicycle Race” Queen zagrany na rowerze?
foto: kadr z wideo

Kto z Was nie zna pogodnego przeboju grupy Queen? Utwór „Bicycle Race” pochodzi z albumu „Jazz” wydanego w 1978 roku. Freddie Mercury napisał ten utwór inspirując się wyścigiem Tour The France, który zobaczył z okna swojego hotelowego pokoju.

Teledysk do kawałka jak na tamte czasy był naprawdę kontrowersyjny i odważny. Kto wszak dziś zwróciłby uwagę na 65 nagich kobiet, które ścigają się na rowerach na Wimbledonie? :) Jeszcze wtedy jednak takie popisy gorszyły niejednego, co skutkowało cenzurowaniem klipu w wielu krajach.

Brian May zdradził, że słowa utworu wcale nie nawiązują do sportowych upodobań Mercury’ego, jak również nie świadczą o tym, że nie był fanem „Gwiezdnych Wojen”… Znalazł się jeden fan kapeli, który wziął ten utwór chyba najbardziej dosłownie, jak tylko można i postanowił wykonać go między innymi na… rowerze.

Dość już teorii, czas na praktykę. Zobaczcie, jak prezentuje się „Bicycle Race” w nietypowej wersji artysty o pseudonimie samuraiguitarist.

Pomysłowe, z drugiej strony jeśli przyjrzeć się innym abstrakcyjnym wersjom utworów Queen, cover na rowerze nie powinien dziwić… Kapela doczekała się już na przykład przeróbki „We Will Rock You” w wersji pijanej dziewczyny spadającej ze schodów, samochodowych wycieraczek, parasola i zwierzaków. Owce z kolei wzięły się za „Somebody To Love”, natomiast „The Show Must Go On” wyjątkowo spodobał się mołdawskim rolnikom…

Co jeszcze zagralibyście na rowerze? :)

Magda Słomka
Tagi: Duperele Queen