Jak brzmi „Black Hole Sun” Soundgarden zagrany na wiolonczelach?

Aleksandra Degórska
12.04.2018 15:32
Jak brzmi „Black Hole Sun” Soundgarden zagrany na wiolonczelach? Fot. kadr z wideo

Takiej eleganckiej i subtelnej wersji utworu Soundgarden jeszcze nie słyszeliście!

Jeżeli ktoś zabiera się za cover Soundgarden, to najczęściej wybiera właśnie „Black Hole Sun” - jedną z najsłynniejszych grunge'owych kompozycji. Utwór pojawił się na płycie „Superunknown” i kawałek wskoczył na 24. pozycję listy Billboard Hot 100 Airplay.

Numer nadal wybrzmiewa w radiu i kolejne pokolenia lubią oraz sięgają po twórczość Soundgarden. Szczególnie teraz, gdy całkiem niedawno odszedł wokalista formacji, Chris Cornell. Muzyk popełnił popełnił samobójstwo w Detroit.

Cover Soundgarden zagrany na wiolonczelach

Choć mija prawie rok, to nadal ciężko w to uwierzyć - wdowa po Chrisie Cornellu próbuje nie obwiniać siebie za śmierć męża, ale trudno pogodzić się z taką stratą. Również fani i muzycy nadal są pogrążeni w żałobie, część zespołów postanowiła oddać hołd Cornellowi na scenie. Nic też dziwnego, że tworzą kolejne covery. Tym razem „Black Hole Sun” wybrzmiał w wersji nieco bardziej klasycznej. Zespół Break of Reality wykonał utwór Soundgarden na wiolonczelach i djembe.

Rock wykonany przez wiolonczelistów

Coraz częściej pojawiają się covery rockowych piosenek zagrane na wiolonczelach. Takie zespoły, jak Apocalyptica czy 2Cellos udowodnili, że na tych instrumentach można również zagrać Metallicę czy The Prodigy i brzmi to fenomenalnie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.