Jak brzmi Blink-182 w metalowej wersji?

Jakub Gańko
08.03.2016 13:28
Jak brzmi Blink-182 w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo

A gdyby kalifornijscy poppunkowcy grali metal? Posłuchajcie jak wówczas brzmiałyby ich największe przeboje.

Sprzedawszy ponad 35 milionów płyt na całym świecie, Blink-182 to jeden z najważniejszych zespołów punkowych lat 90., któremu przypisuje się popularyzację bardziej skrojonego pod media pop punku. Grupa właśnie przygotowuje się do wydania 7. albumu studyjnego, na którym usłyszymy, jak sprawdzi się w nowym składzie z Mattem Skibą w miejscu Toma DeLonge'a.

Tymczasem w oczekiwaniu na nowy materiał grupy możemy przekonać się, jak zabrzmiałaby jej twórczość, gdyby zamiast łączyć popową melodykę z punkową energią zdecydowała się obrać drogę nieco cięższego grania. Czy gdyby Blink-182 grał metal, to sprzedałby jeszcze więcej albumów i osiągnął większy sukces? Prawdopodobnie nie, ale sama idea wydaje się ciekawa, nieprawdaż?

Do podobnych wniosków doszedł jeden z naszych ulubionych YouTuberów, Jared Dines. Na podstawie najbardziej rozpoznawalnych utworów Kalifornijczyków postanowił pokazać nam jak brzmiałaby ich twórczość w metalowej wersji. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć największych hitów multiplatynowego „Enema of the State” z 1999 roku, czyli „What's My Age Again?”, „All the Small Things” i „Adam's Song”.

Dines wziął jednak też na warsztat nowsze kompozycje, jak „The Rock Show” i „Stay Together for the Kids” z „Take Off Your Pants and Jacket” czy „I Miss You”, „Down” i „Always” z płyty z 2003 roku. Muzyk sięgnął nawet po pierwszy przebój w karierze zespołu: „Dammit” pochodzący z jego drugiego albumu zatytułowanego „Dude Ranch”. Ciekawy pomysł zasłużył na pochwałę, aczkolwiek osobiście żałujemy, że nie postanowił zamienić muzyki Blink-182 w analny metal z kosmosu.

Posłuchajcie sami jak brzmią te utwory w mocniejszej wersji:

Nieco zastanawiający pozostaje fakt, że Jared Dines postanowił tym razem postawić po prostu na metal, zamiast sięgnąć np. po djent, którym ostatnio popisywał się na jednej, naprawdę grubej strunie czy też prezentując w tym stylu 10 klasycznych riffów. Wcześniej zdarzało mu się też łączyć klasyczny rock z metalową perkusją czy zestawiać brzmienie klasycznego metalu z współczesnym.

Jak Wam się podobają kawałki Blink-182 w takiej wersji?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.