09.06.2017 13:12

Jak brzmi „Bohemian Rhapsody” bez instrumentów?

Teraz macie okazję wsłuchać się w chórki, jak również podziwiać wokalny warsztat Freddiego Mercury'ego. Sprawdźcie sami jak brzmi ten kawałek Queen z samym wokalem.

Jak brzmi „Bohemian Rhapsody” bez instrumentów?
foto: kadr z wideo

O tym utworze można byłoby pisać i pisać... 6-minut rockowej opery, która choć pochodzi z 1975 rok nadal kładzie na łopatki. Zarówno warstwa tekstowa, jak i aranżacja powalają. „Bohemian Rhapsody” to szalona opowieść snuta przez Freddiego Mercury'ego, który jest odpowiedzialny w pełni za ten kawałek z płyty A Night at the Opera.

Numer zaczyna się od wejścia chóru tworzonego przez muzyków Queen - trzeba przyznać, że głosy Mercury'ego, Briana Maya i Rogera Taylora świetnie ze sobą współbrzmiały i ten właśnie chór stał się jedną z charakterystycznych cech zespołu. Oczywiście wokal Freddiego jest ważnym elementem tej muzycznej układanki i warto wsłuchać się w jego głos, bo oddaje on wiele emocji, które wówczas targały wokalistą.

Teraz możecie wsłuchać się w wokale w tym utworze, mamy bowiem dla Was nagranie, w którym słychać jedynie partie wokalne. Instrumenty występują jedynie w tych momentach, gdy nie ma wokali.

Jeszcze w 2015 roku z okazji okrągłej rocznicy wydania „Bohemian Rhapsody” wydano koncertówkę „A Night At The Odeon”. Jeżeli natomiast chcecie posłuchać jeszcze inne utwory Queen bez instrumentów, to warto sięgnąć po „Under Pressure” oraz „We Are The Champions” w takiej właśnie wersji.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen