24.04.2016 11:53

Jak brzmi Bring Me The Horizon z orkiestrą?

Takiego połączenia chyba nikt się nie spodziewał. Zobaczcie, jak wyglądał wyjątkowy koncert brytyjskiej kapeli.

Jak brzmi Bring Me The Horizon z orkiestrą?
foto: S. Bollmann, CC-BY-SA-3.0; Caryca Pejnta

Wiadomo nie od dziś, że występy metalcore’owców są bardzo energetyczne, a Oliver Sykes skacze po scenie jak szalony. Zdarza się mu nawet demolować wszystko co napotka na swojej drodze, jak chociażby podczas gali wręczenia nagród NME 2016, gdy wokalista zniszczył stół Coldplay.

Zespół właśnie promuje swój najnowszy krążek „That’s The Spirit”, z którego pochodzą takie utwory, jak „Throne”, „Happy Song” czy „True Friends”. Na nowym albumie kapela zaprezentowała zdecydowanie łagodniejsze granie, aniżeli na poprzednich płytach, co nie przypadło do gustu niektórym fanom. Jednak czy ktokolwiek mógłby się spodziewać, że Bring Me The Horizon zaprezentuje swój repertuar stojąc na scenie razem z orkiestrą?

Formacja zagrała nietuzinkowy koncert w Royal Albert Hall w Londynie, a dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz Teenage Cancer Trust. Występ w całości zarejestrowano i we wrześniu 2016 roku zostanie wydany na DVD.

Tymczasem już teraz można obejrzeć filmy fanów, którzy nagrali to wydarzenie. Zobaczcie, jak kapela wykonała wraz z orkiestrą takie numery, jak „Happy Song”, „Avalanche”, „It Never Ends”, „Sleepwalking”, „Shadow Moses”, „Throne” czy „Drown”:

Zespół zagrał również po raz pierwszy na żywo numer „Oh No” z krążka „ That’s The Spirit”:

Jakie jeszcze utwory wykonał tego dnia Bring Me The Horizon?

Setlista:

 1. Doomed
 2. Happy Song
 3. Go to Hell, For Heaven’s Sake
 4. Avalanche
 5. Anthem Outro
 6. It Never Ends
 7. Sleepwalking
 8. Empire (Let Them Sing)
 9. Throne
 10. The Best Is Yet to Come
 11. Shadow Moses
 12. True Friends
 13. Follow You
 14. Can You Feel My Heart
 15. Antivist
 16. Drown
 17. Oh No

Jeżeli chcielibyście zobaczyć kapelę w akcji, to już niebawem nadarzy się taka okazja. Bring Me The Horizon zagra bowiem dwa koncerty w naszym kraju – 14 czerwca 2016 roku w warszawskim klubie Stodoła oraz podczas 22. Przystanku Woodstock.

Jak oceniacie koncert Bring Me The Horizon z orkiestrą?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bring Me The Horizon