22.04.2016 18:12

Jak brzmi „Enter Sandman” zagrany na... kazoo?

Oto kolejny muzyczny szaleniec, któremu żadne muzyczne eksperymenty nie są straszne. Posłuchajcie, jak brzmi nietypowy cover Metalliki!

Jak brzmi „Enter Sandman” zagrany na... kazoo?
foto: kadr z wideo

Ile można słuchać tej kompozycji? Utwór odniósł taki sukces, że wszyscy, nawet ci, którzy nie mają metalu we krwi, znają dobrze ten numer. Prawda jest taka, że ile razy byśmy go nie słuchali i tak nam się nie znudzi, tak to już jest z wyjątkowymi kompozycjami.

Co rusz pojawia się jakiś śmiałek, który bierze na warsztat ten kawałek i próbuje stworzyć ciekawą wersję. Tym sposobem mamy tysiące, a może nawet więcej coverów „Enter Sandman” i tak naprawdę nadal numer jest jednym z popularnych utworów, które otrzymują drugie życie za sprawą innych artystów.

Myśleliście, że nie można wymyślić w tej kwestii nic nowego? Jesteście w błędzie, bowiem YouTuber Mister Tim wpadł na zwariowany pomysł i odegrał słynny kawałek Metalliki na... kazoo.

Mały instrument brzmi niezbyt wyrafinowanie, ale twórca udowodnił, że da się na nim wyczarować całkiem niezłą muzykę:

Jak widać (i słychać) jednoosobowy band daje radę i taki cover brzmi przyzwoicie. Co więcej YouTuber wykrzywia twarz robiąc dziwne grymasy i wygłupiając się na całego. Takie wersje z przymrużeniem oka są jak najbardziej mile widziane.

No cóż nie ma chyba wielu muzyków, którzy chociażby raz w życiu nie zagraliby „Enter Sandman”. Co więcej już małe dzieciaki wymiatają na gitarze i grają ten numer. Wystarczy wspomnieć o 10-letnim uczestniku talent show czy o wykonaniu nastolatek z zespołu The Warning. Nawet wyluzowane mopsy dają czadu na perkusji grając tę właśnie kompozycję.

Natomiast YouTuber Rob Scallon zaprezentował „Enter Sandman” w wersji zagranej od tyłu. W muzycznym świecie wszystko jest możliwe.

Jak Wam się podoba utwór Metalliki zagrany na kazoo?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele