27.04.2016 16:32

Jak brzmi Gang Albanii w metalowej wersji?

A gdyby zamienić nawijkę Popka na growl, a podkłady Rozbójnika Alibaby na gitarowej łojenie? Sprawdźcie „Albański raj” w takim wykonaniu.

Jak brzmi Gang Albanii w metalowej wersji?
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

Gang Albanii świętuje powrót swojego lidera do ojczyzny i przygotowuje się do trasy koncertowej po Polsce. Jeśli macie wrażenie, że szał na twórczość tego zespołu - który wciąż nie jest do końca dla wszystkich zrozumiały - już jakiś czas temu ucichł, lada moment będziecie musieli zweryfikować swoje poglądy. Oprócz powrotu Popka już 29 kwietnia 2016 roku ukaże się kolejna płyta hip-hopowego kolektywu...

Warto być przygotowanym na to wydarzenie. Nigdy nie wiadomo, kiedy nasi sąsiedzi będą chcieli posłuchać nieco głośniej takich kompozycji jak „D*py wino kokolino”, „Ale tu je*ie skunem” lub „Napad na burdel” (czyżby sequel „Napadu na bank”?). Wskazane może też się okazać posiadanie jakiegoś środka przeciwdziałającego w telefonie komórkowym - może trzeba będzie kogoś zagłuszyć w autobusie?

Już nie możemy się doczekać, aż nowy materiał Gangu Albanii doczeka się coverów w nieco mocniejszym, pomysłowym wydaniu, na razie jednak musimy się uzbroić w utwory znane z debiutanckiego albumu „Królowie życia”. Wciąż nie brakuje śmiałków, którzy pragną je prezentować w innej odsłonie. Tym razem za metalową wersję przeboju „Albański raj” zabrali się nasi ulubieńcy z kanału Na metalowo.

Ich dzieła posłuchacie poniżej:

Mało? W internetowych odmętach odnaleźliśmy również hardcore'ową wersję wspomnianego utworu „Napad na bank” w wykonaniu niejakiego [Marvela]. Z podbitym, mięsistym basem i drapieżnym wokalem ten kawałek prezentuje się całkiem interesująco. Może prawdziwy Gang Albanii powinien pomyśleć o takim kierunku, zanim przygotuje kolejną remiksówkę w stylu reggae?

Mało? Już wcześniej uzbroiliśmy Was w niesławny „Klub Go Go” stylizowany na Dżem oraz całą płytę „Królowie życia” w gitarowej aranżacji. Jeśli urzekli Was muzycy z Na metalowo, sprawdźcie też, jak podeszli do tematu Shazzy czy Boysów.

Co sądzicie o takich interpretacjach Gangu Albanii?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele