Jak brzmi Gang Albanii w stylu Dżemu?

Jakub Gańko
14.03.2016 11:52
Jak brzmi Gang Albanii w stylu Dżemu? Fot. kadry z wideo + Bóg Pejnta

A gdyby Ryszard Riedel wciąż żył... Czy Dżem nagrywałby dziś covery Popka i Gangu Albanii?

Zapewne nie, bo jednak różnica poziomów tych dwóch zespołów jest nie do przeskoczenia... Niezależnie jednak od tego, co sądzimy o Popku i jego kolegach, ciężko ignorować zjawisko, które znalazło swoje miejsce w ponad 90 tysiącach polskich domów. Wiedzą o tym doskonale muzycy grupy Steel Drunk, którzy we współpracy z wokalistą Grzelsonem wzięli na warsztat kontrowersyjny przebój Gangu Albanii.

Nagle okazało się, że swawolną historyjkę o nocnym wypadzie kilku jegomościów gustujących w tzw. „melanżach” do klubu nocnego można przedstawić w znacznie innym, o wiele bardziej dramatycznym świetle. Zrzeszonych w Gangu Albanii imprezowiczów obserwujemy w tym wydaniu niczym Ryśka Riedla i braci Otrębów udających się na „jam session do rana” w klubie Puls.

A kiedy już raz skojarzymy to wykonanie z Dżemem, analogiom nie będzie końca. Whisky nad głową, whi-whi-whisky nad głową? Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko koks? Wszędzie się czuję dobrze, ale najlepiej w klubie Puls? Samotność to takie straszne ram pam pam pam, ram pam pam pam? Znów kwiatek do... no dobra, może już starczy tego dobrego.

Posłuchajcie sami jak brzmi „Klub Go Go” w wersji à la Dżem:

Przyznajcie sami, słowa „Gang z Albanii napie*dala, ram pam pam pam, ram pam pam pam” nigdy nie zabrzmią już tak samo jak wcześniej. Pomijając jednak zupełnie warstwę tekstową, trzeba przyznać, że muzycy naprawdę wczuli się w swoje wykonanie i zagrali kawał porządnego blues rocka. Życzymy im równie dużych sukcesów już z w pełni autorskim materiałem!

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś próbował uszlachetnić kontrowersyjny przekaz Gangu z Albanii. MaroMaro przerobił już wcześniej cały album Popka, Rozbójnika Alibaby i Borixona na zdecydowanie bardziej rockowe brzmienie. Wcześniej w podobny sposób potraktował 13 utworów techno, electro i dance.

Jak Wam się podoba Gang Albanii w stylu Dżemu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.