20.08.2015 15:43

Jak brzmi Ghost w wersji akustycznej?

Szwedzki zespół właśnie rozpoczął mini trasę koncertową „Unholy/Unplugged”. Posłuchajcie, jak kawałki Ghost prezentują się „bez prądu”!

Jak brzmi Ghost w wersji akustycznej?
foto: kadr z wideo

Wyjątkowy koncert, pierwszy na liście tych akustycznych, odbył się w Seattle. Muzycy zaprezentowali przed publicznością między innymi utwory „Jigolo Har Megiddo,” „Ghuleh/Zombie Queen” oraz cover kawałka Roky’ego Eriksona zatytułowanego „If You Have Ghost”.

Posłuchajcie, jak brzmi kapela tuż przed premierą nowego krążka, „Meliora”, który ukaże się 21 sierpnia 2015 roku!

W trakcie wprowadzenia do „Ghuleh/Zombie Queen” Papa Emeritus III rzekł:

"

Pamiętam ten utwór. A nie, nie. To bardzo trudny kawałek, tak jak powiedziałem. Czytałem o nim na Wikipedii, gdzie było napisane, że to ciężki aranżacyjnie numer. "

Akustyczne granie owego utworu wymagało od Papy gry na instrumencie zwanym kazoo...

"

Chyba nieco przeceniłem swoje umiejętności. "

Po wszystkim zespół postanowił spotkać się z fanami. Widocznie są dla niego naprawdę ważni, bo muzycy postanowili sprawić im niespodziankę udostępniając przedpremierowo do odsłuchu płytę „Meliora” w całości!

Wcześniej poznaliśmy już z niego takie utwory, jak „Cirice”, „From The Pinnacle To The Pit”, czy „Majesty”...

„Meliora” jest trzecim wydawnictwem grupy po „Opus Eponymous” z października 2010 roku i „Infestissumam” z kwietnia 2013 roku. Jeden z Bezimiennych Ghouli powiedział, jakie były intencje grupy przy nagrywaniu tego materiału:

"

Chcieliśmy, żeby krążek był przeciwieństwem klasycznego gotyku, który jest bardziej peryferyjny ze swoją bujnością zarośniętych cmentarzy, pajęczynami i całą resztą podobnych rzeczy. Robiąc tę płytę mieliśmy przed oczami obraz 67. piętra w bardzo wysokim budynku w wielkim mieście. "

Jak podoba Wam się Ghost w akustycznym wydaniu?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Ghost