Jak brzmi Gorillaz w stylu Queen, The Prodigy i Foo Fighters?

Jakub Gańko
17.06.2016 15:35
Jak brzmi Gorillaz w stylu Queen, The Prodigy i Foo Fighters? Fot. kadr z wideo

Przebój z drugiej płyty Gorillaz doczekał się przeróbki w aż 20 stylach muzycznych. Poznajcie „Feel Good Inc.”, jakiego jeszcze nie słyszeliście!

W maju 2016 roku płyta „Demon Days” obchodziła 11. urodziny. Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle lat, odkąd „Feel Good Inc.” atakował nas z każdej możliwej strony. Drugi album wirtualnej grupy Damona Albarna spotkał się z gorącym przyjęciem krytyków, a fani błyskawicznie podłapywali promujące go single.

Pamiętacie te czasy? Na wszelki wypadek warto sobie przypomnieć - szczególnie że nowy album Gorillaz nie ukaże się tak prędko, a doskonałą okazję do tego dał nam właśnie Anthony Vincent z kanału Ten Second Songs. W typowym dla siebie stylu zaprezentował znany utwór w 20 zróżnicowanych gatunkach muzycznych, płynnie przełączając się z jednego na drugi.

Wyobraźnia muzyczna YouTubera ponownie robi ogromne wrażenie: wystarczy posłuchać, jak skontrastował poszczególne fragmenty „Feel Good Inc.” w wersjach, jakie mogliby wykonywać The Prodigy czy powermetalowcy z DragonForce. Muzyk bez problemu potrafił pogodzić punkowy czad Sex Pistols z choćby piracką rytmiką Alestorm.

Największe wrażenie robi chyba jednak, gdy - podobnie jak w oryginale - kawałek zwalnia, by nagle zamienić się w... „Sandstorm” Darude'a. A chwilę potem wchodzą Foo Fighters i Wham! - nie ma więc mowy o jakimś zwolnieniu w tym całym szaleństwie. Zwłaszcza że pojawiają się też goście, w tym nasz ulubieniec, Leo Moracchioli.

Przekonajcie się na własne uszy:

A jeśli Wam mało, polecamy poprzednie dzieła Anthony'ego Vincenta. Na swoim kanale przerabiał już Taylor Swift na modłę Disturbed czy też Black Sabbath, Sepultury i Def Leppard... Innym razem udało mu się połączyć style Rammsteina, Toola i Cannibal Corpse w autorskim kawałku. Opowiedział nam też w 65 utworach całą historię rocka.

Jak Wam się podoba Gorillaz w takim wydaniu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.