16.11.2015 13:40

Jak brzmi Guns N’ Roses w eleganckiej wersji?

Żadnych bandanek, latających kłaków i obcisłych jeansów. Oto naprawdę dostojne wydanie utworu „Welcome To The Jungle”!

Jak brzmi Guns N’ Roses w eleganckiej wersji?
foto: kadr z wideo

Masz już dosyć tych spoconych metalowców, którzy przepychają się na koncertach, ślinią się i oblewają Cię piwem? „Trochę kultury” – chciałbyś im rzec, ale jest za głośno? Uważasz, że rockmani i metalowcy powinni uczęszczać na kursy dobrych manier?

Przede wszystkim wyluzuj! :) Jeśli jednak rzeczywiście potrzebujesz chwili odpoczynku od ciągłego wydzierania się, mamy dla Ciebie coś specjalnego...

Oto utwór „Welcome To The Jungle” grupy Guns N’ Roses w wersji nie do poznania. Błyszcząca suknia, instrumenty smyczkowe... Oto hit końca lat 80. w wytwornej wersji!

Kto jest odpowiedzialny za stworzenie coveru tego kawałka w retro wydaniu? To Postmodern Jukebox – ta sama grupa, która wykonała utwór „Creep” Radiohead w wersji vintage i „Seven Nation Army” The White Stripes w staromodnej wersji.

W rolę wokalistki tym razem wcieliła się Daniela Andrade – kanadyjska kompozytorka i piosenkarka.

Postmodern Jukebox to projekt muzyczny pod przewodnictwem Scotta Bradlee. Skąd lider wziął pomysł na to, by przerabiać popularne kawałki na wersje vintage?

"

Jeśli chodzi o muzykę, zawsze posiadałem stara duszę. Kiedy byłem młody, moi koledzy słuchali grunge’u i hip-hopu. Ja zawsze lubiłem ragtime, stary jazz i soul z lat 60. Zasze chciałem być wciągnięty w tę subkulturę i skupiałem się tylko na tym alternatywnym wszechświecie, gdzie popowe kawałki odżywają w innej epoce. Stworzyłem pierwsze wideo w 2009 roku – tylko ja i pianino. To był popowy kawałek z lat 80. w wersji ragtime. Moje nagranie stało się popularne. Nie rozumiałem dlaczego, ale zobaczyłem, że to co zrobiłem, zaczęło działać. "

Podoba Wam się spokojna wersja „Welcome To The Jungle”?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Guns N Roses