Jak brzmi Guns N’ Roses w eleganckiej wersji?

Magda Słomka
16.11.2015 13:40
Jak brzmi Guns N’ Roses w eleganckiej wersji? Fot. kadr z wideo

Żadnych bandanek, latających kłaków i obcisłych jeansów. Oto naprawdę dostojne wydanie utworu „Welcome To The Jungle”!

Masz już dosyć tych spoconych metalowców, którzy przepychają się na koncertach, ślinią się i oblewają Cię piwem? „Trochę kultury” – chciałbyś im rzec, ale jest za głośno? Uważasz, że rockmani i metalowcy powinni uczęszczać na kursy dobrych manier?

Przede wszystkim wyluzuj! :) Jeśli jednak rzeczywiście potrzebujesz chwili odpoczynku od ciągłego wydzierania się, mamy dla Ciebie coś specjalnego...

Oto utwór „Welcome To The Jungle” grupy Guns N’ Roses w wersji nie do poznania. Błyszcząca suknia, instrumenty smyczkowe... Oto hit końca lat 80. w wytwornej wersji!

Kto jest odpowiedzialny za stworzenie coveru tego kawałka w retro wydaniu? To Postmodern Jukebox – ta sama grupa, która wykonała utwór „Creep” Radiohead w wersji vintage i „Seven Nation Army” The White Stripes w staromodnej wersji.

W rolę wokalistki tym razem wcieliła się Daniela Andrade – kanadyjska kompozytorka i piosenkarka.

Postmodern Jukebox to projekt muzyczny pod przewodnictwem Scotta Bradlee. Skąd lider wziął pomysł na to, by przerabiać popularne kawałki na wersje vintage?

Jeśli chodzi o muzykę, zawsze posiadałem stara duszę. Kiedy byłem młody, moi koledzy słuchali grunge’u i hip-hopu. Ja zawsze lubiłem ragtime, stary jazz i soul z lat 60. Zasze chciałem być wciągnięty w tę subkulturę i skupiałem się tylko na tym alternatywnym wszechświecie, gdzie popowe kawałki odżywają w innej epoce. Stworzyłem pierwsze wideo w 2009 roku – tylko ja i pianino. To był popowy kawałek z lat 80. w wersji ragtime. Moje nagranie stało się popularne. Nie rozumiałem dlaczego, ale zobaczyłem, że to co zrobiłem, zaczęło działać.

Podoba Wam się spokojna wersja „Welcome To The Jungle”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.