18.04.2018 16:39

Jak brzmi „How You Remind Me” Nickelback po rosyjsku?

Czy w rosyjskiej wersji ten oklepany utwór brzmi lepiej? Przekonajcie się na własne uszy!

Rosyjski cover Nickelback
foto: kadr z wideo

Nickelback chociaż bardzo dobrze radzi sobie ze sprzedażą płyt, to jednak ma wielu przeciwników i jest obiektem żartów. Pewna doktorantka z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii przeprowadziła nawet badania nad koncepcją autentyczności w muzyce i stwierdziła, że twórczość Nickelback postrzegana jest jako nieszczera i takiej muzyce po prostu brakuje tożsamości.

Zespół jednak nie zamierza się tym przejmować i Chad Kroeger wyznał, że tak naprawdę sporo osób postrzega muzykę Nickelback jako guilty pleasure, a sprzedaż ostatniej płyty „Feed The Machine” pokazuje, że nie jest najgorzej z zespołem.

Nickelback po rosyjsku

Czy jednak Nickelback przekonałby do siebie nowe osoby, gdyby śpiewał po rosyjsku? YouTuber z kanału Radio Tapok przerabia znane piosenki m.in. Rammstein, 30 Seconds to MarsThree Days Grace czy Nirvany i śpiewa te utwory w języku rosyjskim. Co ciekawe wokaliście udaje się przekazać sens piosenek i co więcej - YouTuber stara się naśladować charakterystyczny styl śpiewu wokalisty danego zespołu.

Sprawdźcie zatem od 56 sekundy nagrania, czy udało się mu dobrze podrobić chrypę Chada Kroegera:

Czy numer „How You Remind Me” miałby szansę, by stać się równie wielkim przebojem, jak w oryginalnej wersji? Rosyjski jest bardzo melodyjnym językiem, zatem cover YouTubera szybko wpada w ucho.

„Feed The Machine” Nickelback

Ostatnia studyjna płyta zespołu ukazała się z 16 czerwca 2017 i jest to powrót do rockowego brzmienia zespołu, czyli do korzeni Kanadyjczyków. Na single wybrano balladę „Song On Fire”, zaś tytułowy „Feed The Machine” to duża porcja rocka, zaś „The Betrayal Act III” brzmi naprawdę ciężko. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nickelback