02.04.2016 17:31

Jak brzmi IRA w coverze „Smells Like Teen Spirit”?

Podczas koncertu we Wrocławiu muzycy postanowili urozmaicić swój repertuar i zagrali jeden z najpopularniejszych utworów zespołu Nirvana. Jak im poszło?

Jak brzmi IRA w coverze „Smells Like Teen Spirit”?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dawno nie słyszeliście żadnych wieści dotyczących zespołu IRA? Otóż muzycy mają się dobrze i trwają w najlepsze. Od początku 2016 roku kapela objeżdża Polskę z serią akustycznych koncertów. W międzyczasie artyści występują też w popularniejszej odsłonie „z prądem”. To właśnie na jednym z takich koncertów IRA postanowiła pokazać swoje drapieżne oblicze.

1 kwietnia 2016 roku IRA występowała we wrocławskim klubie Alibi i (to nie primaaprilisowy żart) postanowiła w koncertową setlistę wpleść cover utworu Nirvany.

Sprawdźcie, jak to brzmiało i wyglądało!

Podobało Wam się? Oto, gdzie być może będziecie mieli okazję usłyszeć to wykonanie na żywo w najbliższym czasie…

  • 14 kwietnia 2016 – Warszawa – klub Stodoła
  • 23 kwietnia 2016 – Radom – G2
  • 24 kwietnia 2016 – Stalowa Wola – IRA Akustycznie

„Smells Like Teen Spirit” okazuje się być naprawdę wdzięcznym utworem do coverowania. Nie da się zliczyć w ilu wersjach po ukazaniu się krążka „Nevermind” utwór ten objawiał się w cudzych wykonaniach. Udowodni Wam to nasz TOP 10 interpretacji kawałka Nirvany, utwór zagrany na koreańskim instrumencie - gayageum, łopacie czy ten „ostateczny cover”.

Po koncercie we Wrocławiu IRA odnosząc się do swojej interpretacji „Smells Like Teen Spirit”, zapytała na swoim facebookowym profilu:

"

Wiadomo, oryginału nikt nie przebije, ale jak nas oceniacie ? "

No jak? :)

Magda Słomka
Tagi: Rock News