Jak brzmi Iron Maiden na klarnecie basowym?

Magda Słomka
02.11.2015 17:28
Jak brzmi Iron Maiden na klarnecie basowym? Fot. kadr z wideo

Nadchodzi klarnetowa rewolucja? Grupa Edmund Welles tym razem zagrała cover utworu „Hallowed Be Thy Name” w przebraniach mnichów i chińskich kapeluszach...

Moda na klasykę trwa w najlepsze. Muzycy udowadniają, że rockowe i metalowe kawałki równie dobrze brzmią w niespodziewanych wersjach. Zespół Edmund Welles dowiódł, że jeden z najbardziej znanych utworów grupy Radiohead, „Creep”, brzmi dobrze także w wersji na cztery klarnety basowe. Nadszedł czas na przeróbkę kawałka Iron Maiden...

„Hallowed Be Thy Name” pierwotnie znalazł się na albumie „The Number Of The Beast” z 1982 roku. W 1993 kawałek zarejestrowany w trakcie koncertu w Moskwie został umieszczony na krążku „A Real Dead One”.

Teraz możecie usłyszeć utwór w klarnetowej formie. Posłuchajcie i zobaczcie, jak panowie z Edmund Welles zaprezentowali numer w nietypowych przebraniach i aranżacji!

Edmund Welles: The Bass Clarinet Quartet to grupa pochodząca z Kalifornii, a jej członkowie to Cornelius Boots, Jonathan Russell, Jeff Anderle i Aaron Novik. Artyści specjalizują się w coverowaniu znanych utworów i, jak widać, w swoich poszukiwaniach nie ograniczają się do jednego gatunku muzycznego.

Podoba Wam się Iron Maiden w klarnetowym wydaniu?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.