Jak brzmi „Iron Man” Black Sabbath na harfach?

Aleksandra Degórska
20.04.2017 16:10
Jak brzmi „Iron Man” Black Sabbath na harfach? Fot. kadr z wideo

Taka wersja ma swój urok chociażby z tego powodu, że cover wykonały urocze i utalentowane blondynki.

Fani Black Sabbath są pogrążeni w żałobie - kapela zagrała ostatni koncert w ramach trasy „The End” 4 lutego 2017 roku w Birmingham. Tony Iommi pociesza wielbicieli grupy mówiąc w wywiadach, że zespół jedynie rezygnuje z długich tras, więc w grę wchodzą pojedyncze koncerty.

To jednak nie jest w stanie oczywiście zaspokoić głód fanów, którzy chcieliby, żeby Black Sabbath dalej normalnie funkcjonował. Wpływ zespołu na historię muzyki jest naprawdę wielki i na tej muzyce wychowały się całe pokolenia artystów, nie tylko rockowych czy metalowych.

Pewne bliźniaczki, które grają nietypowy repertuar na harfach postanowiły wykonać klasyk dziadków heavy metalu, by pokazać, że ten ponadczasowy hit „Iron Man” sprawdza się również w takim wydaniu:

Jak widać można poradzić sobie bez perkusji i gitary elektrycznej, żeby wykonać naprawdę ciężki repertuar. Black Sabbath chyba jeszcze nigdy nie brzmiał tak wdzięcznie.

Harp Twins tworzą siostry Camille i Kennerly Kitt i dotychczas wykonały m.in. takie covery, jak „One” Metalliki, „The Bard’s Song” Blind Guardian, „Fear of the Dark” Iron Maiden czy „Nemo” Nightwish. Co więcej na ich kanale na YouTube można znaleźć przerobione znane motywy muzyki filmowej.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.