Jak brzmi „Jolene” w deathmetalowej wersji?
Jakub Gańko
20.04.2017 15:44
Jak brzmi „Jolene” w deathmetalowej wersji? Fot. kadr z wideo

Na pewno zupełnie inaczej niż w oryginale Dolly Parton czy coverze The White Stripes.

„Jolene” to jeden z najbardziej znanych kawałków amerykańskiej piosenkarki country, Dolly Parton. Kawałek z 1973 roku został w 2004 roku wybrany jako jedna z 500 najlepszych piosenek wszech czasów. Na liście magazynu „Rolling Stone” zajął 217. miejsce. Doczekał się też niezliczonych coverów.

Jeden z najsłynniejszych to interpretacja autorstwa The White Stripes pochodząca z koncertówki „Under Great White Northern Lights” z 2010 roku. Ten sam magazyn uznał ją za jeden z najlepszych coverów wszech czasów, singiel zaś radził sobie bardzo dobrze na listach przebojów.

Tej wersji nie wróżymy aż takiej popularności, ale z pewnością w pewnych kręgach stanie się ona kultowa. Oto bowiem YouTuber Andy Rehfeldt we współpracy z Serą Hatchett z grupy Mercy Brown postanowił przerobić ten słynny utwór na... deathmetalową modłę.

Efekt jest cokolwiek zdumiewający i być może zyska ogromną popularność. Para przerobiła wcześniej w podobnym stylu utwór Mary Poppins - cover ten ma prawie pięć i pół miliona odtworzeń na YouTubie. Czy przeróbka Dolly Parton skończy z podobnym wynikiem? Przekonamy się.

A Wy na razie przekonajcie się, jak brzmi w poniższym nagraniu:

Jeśli lubicie death metal w niespodziewanych kontekstach, polecamy też mrocznego psa wariującego przy takiej muzyce czy brutalnego Xzibita. Mamy też dla Was twórczość Cannibal Corpse połączoną z wokalem Yoko Ono i zagraną na ukulele.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.