20.04.2017 15:44

Jak brzmi „Jolene” w deathmetalowej wersji?

Na pewno zupełnie inaczej niż w oryginale Dolly Parton czy coverze The White Stripes.

Jak brzmi „Jolene” w deathmetalowej wersji?
foto: kadr z wideo

„Jolene” to jeden z najbardziej znanych kawałków amerykańskiej piosenkarki country, Dolly Parton. Kawałek z 1973 roku został w 2004 roku wybrany jako jedna z 500 najlepszych piosenek wszech czasów. Na liście magazynu „Rolling Stone” zajął 217. miejsce. Doczekał się też niezliczonych coverów.

Jeden z najsłynniejszych to interpretacja autorstwa The White Stripes pochodząca z koncertówki „Under Great White Northern Lights” z 2010 roku. Ten sam magazyn uznał ją za jeden z najlepszych coverów wszech czasów, singiel zaś radził sobie bardzo dobrze na listach przebojów.

Tej wersji nie wróżymy aż takiej popularności, ale z pewnością w pewnych kręgach stanie się ona kultowa. Oto bowiem YouTuber Andy Rehfeldt we współpracy z Serą Hatchett z grupy Mercy Brown postanowił przerobić ten słynny utwór na... deathmetalową modłę.

Efekt jest cokolwiek zdumiewający i być może zyska ogromną popularność. Para przerobiła wcześniej w podobnym stylu utwór Mary Poppins - cover ten ma prawie pięć i pół miliona odtworzeń na YouTubie. Czy przeróbka Dolly Parton skończy z podobnym wynikiem? Przekonamy się.

A Wy na razie przekonajcie się, jak brzmi w poniższym nagraniu:

Jeśli lubicie death metal w niespodziewanych kontekstach, polecamy też mrocznego psa wariującego przy takiej muzyce czy brutalnego Xzibita. Mamy też dla Was twórczość Cannibal Corpse połączoną z wokalem Yoko Ono i zagraną na ukulele.

Jak Wam się podoba deathmetalowa Jolene?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele