20.02.2017 12:37

Jak brzmi „Learn to Fly” Foo Fighters na 64 stacjach dyskietek?

Myśleliście, że słyszeliście już wszystkie możliwe covery tego przeboju? Na tej konstrukcji można wykonać dosłownie wszystko. Posłuchajcie, jak utwór kapeli Dave'a Grohla prezentuje się w takiej odsłonie.

Jak brzmi „Learn to Fly” Foo Fighters na 64 stacjach dyskietek?
foto: materiały prasowe

64 stacje dyskietek, 8 dysków twardych i 2 skanery - to właśnie jest The Floppotron, konstrukcja Pawła Zadrożniaka. Na takim urządzeniu można odegrać dosłownie wszystko. Każde ze wcześniej wspomnianych urządzeń ma silniczek wydający charakterystyczny dźwięk przy zapisywaniu czy odczytywaniu danych z dysku magnetycznego. Przy odpowiednio ustawionej prędkości silników można otrzymać pożądany dźwięk.

Takie ustrojstwo aż się prosi, żeby odegrać na nim jakiś słynny hicior. Tym razem YouTuber wziął się za utwór Foo Fighters zatytułowany „Learn to Fly”, który pochodzi z płyty „There Is Nothing Left to Lose”. Na pewno słyszeliście już niejeden cover tego przeboju, ale „dyskietkowa” wersja robi naprawdę wrażenie, gdy się pomyśli jak żmudna jest to robota.

Posłuchajcie zatem, jak utwór Foo Fighters brzmi w wykonaniu The Floppotron:

Przesłuchajcie również jedno z ostatnich dzieł YouTubera - cover przeboju Awolnation:

W takiej wersji możecie również posłuchać „Smells Like Teen Spirit”, „The Final Countdown” czy motyw z serialu „Gra o tron”. Warto również zerknąć na stworzony przez Antyradio.pl ranking TOP 10 rockowych i metalowych utworów zagranych na stacjach dyskietek.

Można odnieść wrażenie, że maszyny niedługo w pełni zdominują nasze życie. Już powstała kapela składająca się z samych robotów, która nazywa się Compressorhead i gra ona takie kawałki, jak chociażby numery Black Sabbath. Technologia rozwija się w niezwykle szybkim tempie, aż strach pomyśleć jaki jeszcze cover usłyszymy w wykonaniu dziwnych maszyn...

Jak oceniacie cover Foo Fighters zagrany na 64 stacjach dyskietek?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Foo Fighters