22.12.2016 19:17

Jak brzmi Linkin Park w patriotycznej wersji?

„Bronię kraj, bo to nasz raj” - jest to jeden z wersów, który usłyszycie w coverze „In The End” po polsku. Posłuchajcie utworu Linkin Park w patriotycznej wersji.

Jak brzmi Linkin Park w patriotycznej wersji?
foto: kadr z wideo

Co tam „My Pierwsza Brygada” czy „Białe Róże” - pieśni wzruszające i pełne patosu, ale należące już do minionej epoki. Niby o uniwersalnym wydźwięku, a jednak takie, które zdążyły się już zestarzeć. Ale nic to! Zawsze można sięgnąć po dorobek Chestera Benningtona i kolegów. Tak zrobił pochodzący z Jeleniej Góry raper Sova, a na co dzień Dominik Gudowski.

Na jego kanale na YouTubie można znaleźć szereg utworów o treściach patriotycznych, co akurat wpisuje się w panujący w Polsce nastroje. Są tu kompozycje o Żołnierzach Wyklętych, te o Powstaniu Warszawskim i podobne. Słowem wszystko to, co powinno zainteresować osoby oddane naszej ojczyźnie.

Pozostaje tylko żałować, że Sova nie stworzył własnej wersji singla z płyty „Hybrid Theory” na wizytę Linkin Park w Polsce - choć okazja, aby członkowie kapeli mogli wysłuchać coveru nadarzy się jeszcze na Impact Festival w Krakowie. Chester Bennington twierdzi, że jego zespół utrzymał metal przy życiu. Nasz rodzimy raper może chyba za to powiedzieć, że wlewa gitarowe granie w serca patriotów. Z pewnością to co zaproponował jest godniejszą propozycją niż np. neonazistowski koncert na Święcie Niepodległości.

Brońcie Polski do końca i miejcie o niej pamięć razem z Sovą:

Chcecie posłuchać Linkin Park w innych niecodziennych wersjach? Polecamy „In The End” w wykonaniu 183 scen z filmów, „Given Up” w zwierzęcym coverze, a także podobne wykonanie „Numb” z „Meteory”.

Zespół szykuje obecnie następcę „The Hunting Party”. Kapela rozpoczęła prace jeszcze w listopadzie 2015. Już w maju 2016 roku mogliśmy zobaczyć kilka nagrań, które skomentował Mike Shinoda. Grupa pokazała również swoje studio nagraniowe w 360 stopniach.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Linkin Park