23.07.2015 08:15

Jak brzmi Metallica od środka?

„Nothing Else Matters” zespołu Metallica to utwór, z którym próbował się zmierzyć chyba każdy gitarzysta zgłębiając każdą jego nutę. Ale jak brzmi numer, dosłownie, od środka?

Jak brzmi Metallica od środka?
foto: kadr z wideo + Miszcz Pejnta featuring Lars i James

Już mieliśmy okazję przekonać się jak wyglądają kompozycje zespołu w zwolnionym tempie, a dokładniej struny i blachy ich instrumentów oraz membrany głośników poruszane w rytm kawałków grupy. Podobny eksperyment przeprowadził pewien gitarzysta, który w środku pudła rezonansowego umieścił kamerę.

Zobaczcie jak poruszają się struny wprawiane w ruch poprzez granie na nich „Nothing Else Matters”. Właśnie tak brzmi Metallica od środka:

Słynną balladę zespołu możemy też usłyszeć w wersji zagranej przez szkolną kapelę, której muzycy to po prostu bardzo utalentowane dzieciaki, albo jako kołysankę. Posłuchajcie też jak brzmi „Enter Sandman” w wykonaniu nastolatek, „Master Of Puppets” zagrany przez bawełniane skarpety, a także sprawdźcie, jak prezentuje się na scenie 16-letnia córka Jamesa Hetfielda!

Może ktoś kiedyś zdecyduje się na umieszczenie kamery, lub ich kilku sztuk, w środku perkusji i zarejestruje to jak brzmią partie Larsa Ulricha wewnątrz bębnów?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Metallica