23.03.2016 19:02

Jak brzmi Metallica w wersji djent?

Odpowiedź jest dosyć oczywista - ciężko. Zresztą przekonajcie się sami!

Jak brzmi Metallica w wersji djent?
foto: kadr z wideo

Można by rzec, że fani są już tak zniechęceni oczekiwaniem na nowy krążek Metalliki, że z nudów tworzą kolejne covery, bo co tu robić, skoro nie wiadomo kiedy pojawi się następca „Death Magnetic”. Według słów Larsa Ulricha nowy album zbliża się wielkimi krokami, zaś Kirk Hammett ujawnił nazwisko producenta płyty. Co dalej - tego nie wiadomo. Pozostaje Ci tylko chwycić za gitarę i z nerwów szarpać struny.

A gdyby tak zaprezentować repertuar Metalliki z zupełnie innej strony? Pewien gitarzysta wpadł na pomysł, żeby zagrać kawałki kapeli na nisko nastrojonej gitarze. YouTuberzy coraz częściej biorą na warsztat słynny repertuar i prezentują go właśnie w takiej „buczącej” odsłonie.

Carlos Reyes w koszulce z okładką płyty „Kill 'Em All”, co chyba ma na celu uwierzytelnienie jego wizerunku jako fana Metalliki, z pogrzebową miną odegrał na przesterowanym instrumencie kolejne numery zespołu, które w takiej odsłonie trudno rozpoznać.

Jakie utwory Metalliki wykonał muzyk?

 1. Hit The Lights
 2. For Whom The Bell Tolls
 3. One
 4. Master of Puppets
 5. Enter Sandman
 6. I Disappear
 7. Some Kind Of Monster
 8. King of Nothing
 9. Fuel
 10. The Day That Never Comes
 11. Lords of Summer

Czy niżej znaczy lepiej? Przekonajcie się sami!

W domowym zaciszu zamiast odrabiać lekcje młody gitarzysta zabrał się za modyfikowanie repertuaru Metalliki. No cóż, w końcu nikt nie może Ci zabronić poeksperymentować ze słynnym repertuarem. Gitarzysta pod nagraniem twierdzi, że nigdy nie postrzegał kapeli jako przedstawiciela thrashmetalu. W wersji djent rzeczywiście „bucząco-pierdząca” Metallica brzmi zupełnie inaczej.

Patrząc na wysyp w ostatnim czasie nagrań związanych z djentem można chwycić się za głowę. Czyżby to jakaś nowa moda? Większość do tematu podchodzi z przymrużeniem oka, ale fakt faktem można by wyliczać kolejne nagrania z nisko przesterowaną gitarą w roli głównej.

Wystarczy wspomnieć o utworach Black Sabbath i Slayera zagranych na nisko nastrojonym instrumencie, djent zagrany przez Jareda Dinesa na jednej naprawdę grubej strunie czy repertuar Led Zeppelin utrzymany w takiej wersji. Aż strach pomyśleć na jaki jeszcze zwariowany pomysł wpadną YouTuberzy.

Jak oceniacie repertuar Metalliki w wersji djent?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele