Jak brzmi Nightwish w wykonaniu Harp Twins?

Małgorzata Wierzejewska
22.07.2015 14:14
Jak brzmi Nightwish w wykonaniu Harp Twins? Fot. kadr z wideo

Harp Twins, czyli „Harfiane bliźniaczki” znów dają o sobie znać. Tym razem zmierzyły się z kawałkiem „Nemo”. Nightwish na harfach? Posłuchajcie!

Znane Wam już bardzo dobrze siostry Camille i Kennerly Kitt mają na koncie między innymi przeróbki takich przebojów, jak „The Unforgiven” zespołu Metallica, „Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses, czy „The Bard’s Song” Blind Guardian.

To jak widać ( i słychać) jeszcze im nie wystarcza. Teraz dziewczyny postanowiły wziąć na warsztat muzykę zespołu Nightwish.

„Harfiane bliźniaczki” na szersze wody szołbiznesu wypłynęły kilka lat temu, kiedy swoje covery rockowych i metalowych kawałków zaczęły zamieszczać w serwisie YouTube.

Skąd pomysł, aby zacząć grać akurat na harfie? Camille i Kennerly przyznały w jednym z wywiadów, że zakochały się w tym instrumencie jeszcze w gimnazjum. Początki nie były jednak łatwe.

Znajomy rodziny grał na harfie. Od razu spodobało nam się jej piękno, od samego początku uważamy ją za magiczny instrument. Niestety, nasza mama nie podchodziła do tego na początku z entuzjazmem. Długo musiałyśmy ją przekonywać, że mówimy i myślimy o tym instrumencie poważnie.

Jak widać, opłaciło się! Siostry Kitt wydały już 3. albumy - „Harp Attack”, „Harp Attack 2” i „Harp Fantasy”, na którym znalazły się ich wersje najpopularniejszych soundtracków filmowych, seriali i anime.

Kawałek Nightwish „Nemo” promował płytę „Once”. Piosenka znalazła się też na ścieżce dźwiękowej do filmu „Jaskinia”.

Czekacie na więcej coverów Harp Twins?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.