14.03.2017 14:12

Jak brzmi Nirvana bez instrumentów?

Legendarny zespół z niezapomnianym głosem na czele. Posłuchajcie nagrań Nirvany, w których wyodrębniono sam wokal.

Jak brzmi Nirvana bez instrumentów?
foto: East News

Ciężko uznać dźwięki, które wydawał z siebie Kurt Cobain za przyjemne dla ucha. Punkowe skrzeki i piski raczej nie koją. Inaczej się jednak miała sprawa z utworami, gdzie gitara elektryczna została zastąpiona tą akustyczną, a agresywne brzmienia przechodziły w te dużo łagodniejsze. Kluczowym przykładem jest słynny koncert z serii MTV Unplugged, kiedy to Kurt wydobywał z siebie głęboki wokal z typową grunge'ową manierą.  

Zawsze byliście ciekawi, jak brzmiałaby Nirvana odarta ze ściany gitar, perkusji i innych instrumentów? Mieliście ochotę na zanurzenie się w przejmującym wokalu Cobaina, a Krist Novoselic i Dave Grohl Wam to tylko uniemożliwiali? Dzięki profilowi Isolated Vocals będzie mogli zostać z Kurtem sam na sam. Cóż, przynajmniej tyle zostało fanom dźwięków z Seattle.

Na pierwszy ogień idzie ta przesterowana odsłona Nirvany. Możecie posłuchać Cobaina kolejne w utworach „Sliver”, „You Know You’re Right”, „Smells Like Teen Spirit” i „Heart Shaped Box”. Jest też jednak miejsce na wyciszenie i „Come As You Are” MTV Unplugged na deser. Sprawdźcie:

Podobają Wam się takie wersje słynnych utworów? To może też zainteresują Was też teledyski bez muzyki. Tu również znalazło się miejsce dla Nirvany. Polecamy także scenę z „Uwierz w ducha”, z której pozbyto się utworu „Unchained Melody”.

Innym słynnym wokalistą, którego nie ma już z nami jest Freddie Mercury. Zapoznajcie się również z „We Are The Champions” bez muzyki.

Który utwór Nirvany bez muzyki podoba Ci się najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: Nirvana