26.04.2018 12:03

Jak brzmi „Nothing Else Matters” Metalliki po rosyjsku?

Tego YouTubera już na pewno dobrze kojarzycie. Tym razem muzyk wziął się za słynną piosenkę Metalliki. Czy taka wersja do Was przemawia?

Metallica po rosyjsku
foto: kadr z wideo

Rosyjski YouTuber z kanału Radio Tapok wpadł na ciekawy pomysł, jak zainteresować internautów swoimi coverami. Muzyk ma dar tłumaczenia angielskich tekstów na rosyjski i udaje się mu zawrzeć sens kawałka w swoim rodowitym języku. Dotychczas sprawnie mu poszło z przeróbkami utworów grup Rammstein, 30 Seconds to MarsThree Days Grace, Nirvany czy Nickelback.

Czy i Metallica po rosyjsku zabrzmi dobrze? „Nothing Else Matters” z „Czarnego Albumu” doczekał się już ogromnej ilości przeróbek, ale zapewne rosyjska wersja jest nowością. YouTuber jest też dobrym wokalistą i potrafi sprawnie udawać głos wokalisty konkretnego zespołu.

Metallica po rosyjsku

W przypadku wcześniejszych coverów YouTuber odtwarzał również klipy zagranicznych gwiazd, ale tym razem zdecydował się po prostu siąść spokojnie przed mikrofonem i zaśpiewać słynny numer Metalliki. W teledysku nie zabrakło również kadrów ukazujących thrashmetalowych muzyków.

Metallica z nietypowymi coverami

Sami muzycy również lubią wykonywać utwory innych twórców, nic zatem dziwnego, że zespół nagrał album „Garage Inc.” z samymi coverami. Co więcej podczas europejskiej trasy promując album „Hardwired… To Self-Destruct” Rob Trujillo i Kirk Hammett prezentują covery znanych twórców w danym kraju.

Czeska publiczność usłyszała zatem „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, zaś fanom w Budapeszcie zaprezentowano „A Legjobb Méreg”. Metallica zagrała również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii wykonała cover Celtic Frost.

Wszystko wskazuje na to, że muzycy wykonają również jakiś polski cover na koncercie w Krakowie 28 kwietnia 2018. Jaki będzie to utwór? Zagłosujcie w sondzie i wytypujcie swojego faworyta.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele