14.10.2015 11:47

Jak brzmi Pantera zagrana na pianinie?

Riffy Dimebaga Darrella, krzyki Phila Anselmo i utwór „Cowboys From Hell” Pantery. Wersja znana z płyty jest jedyną słuszną? Do tego kawałka można podejść zupełnie inaczej, na... smooth jazzowo.

Jak brzmi Pantera zagrana na pianinie?
foto: kadr z wideo

Karkołomnego zadania podjęła się Sarah Kane, której korzenie sięgają Pensylwanii. Utwór metalowców przetransponowała na pianino, a potężne wokale Anselmo zastąpiła delikatnym śpiewem. Ciężki kawałek zyskał subtelność i stał się wzruszającą balladą, której w swoim repertuarze nie powstydziłaby się taka Amy Winehouse czy Adele.

Wokalista Pantery wyznał niedawno, że nie dałby rady zaśpiewać „Cemetery Gates”. Skoro tak, to z taką interpretacją „Cowboys From Hell” prawdopodobnie też miałby problemy. Zresztą, oceńcie sami:

Sarah Kane mieszka obecnie w Filadelfii, gdzie pracuje jako pełnoetatowy muzyk - m.in. jako pianistka w barze w centrum miasta. Wśród swoich ulubionych artystów wymienia takie nazwiska, jak: Lenny Kravitz, Madonna, Billy Joel, Sheryl Crow czy James Brown.

Aż dziw, że artystka zdecydowała się na zrobienie niekonwencjonalnego coveru „Cowboys From Hell”, skoro czerpie inspiracje od powyższych twórców. Mało tego Sarah Kane ma w swoim repertuarze również przeróbkę „Carnivorous Swarm” od Cannibal Corpse:

Jeżeli ta interpretacja przypadła Wam do gustu, to może zainteresuje Was również „Cowboys From Hell” zagrany na ukulele.

Jak Wam się podoba Sarah Kane w starciu z metalowymi kawałkami?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Pantera