01.07.2015 09:59

Jak brzmi Pantera zagrana na ukulele Dimebaga?

Coś tu się nie zgadza – ukulele, Darrell, a do tego jeszcze cover...? Za wszystkim stoi Rob Scallon – specjalista do przerabiania ostrych kawałków. Co zaprezentował tym razem?

Jak brzmi Pantera zagrana na ukulele Dimebaga?
foto: kadr z wideo

Rob Scallon znalazł sposób na życie – coverowanie metalowych utworów na najdziwniejsze sposoby. Tym razem wpadł na pomysł wykorzystania elektrycznego ukulele. A co najlepiej pasuje do tego instrumentu? Twórczość Pantery. No tak, przecież to oczywiste, a przynajmniej w głowie szalonego muzyka z Chicago.

Nie jest to jednak zwykłe ukulele, lecz stworzone przez firmę Dean ML, tę samą, której model „wiosła” spopularyzował nieżyjący gitarzysta Pantery. Teraz już wszystko się zgadza... Posłuchajcie nietypowej interpretacji utworu „Cowboys From Hell”!

Dimebag w trakcie nagrywania albumu „Cowboys From Hell” używał gitary nazwanej „Dean From Hell”. Możemy zobaczyć jak wyglądała, dzięki okładce krążka... Tak naprawdę kształt tego instrumentu narodził się, gdy Darrell miał 11 lat, ale to właśnie on przyczynił się do tego, że model stał się rozchwytywany.

Cowboys_From_Hell

Rob Scallon troszczy się o swoich fanów. Jeśli zaświeciły Wam się oczy na widok jego niezwykłego ukulele, możecie zakupić je z 5% zniżką na hasło „ROBSUCKS” na stronie Deanguitars.com.

Nie znacie jeszcze twórczości Roba? Pora to zmienić! Sprawdźcie jak grać metal w niewłaściwych miejscach, wydobywać dźwięki za pomocą gitary wykorzystując niewielką część gryfu – za kapodasterem osadzonym na 14. progu, a także przekonajcie się, jak brzmi „Battery” zagrany na banjo oraz „Enter Sandman” wykonany od tyłu.

Magda Słomka
Tagi: Duperele Pantera Dimebag Darrell Rob Scallon