Jak brzmi Queens Of The Stone Age z Kanye Westem?

Aleksandra Degórska
01.12.2015 14:05
Jak brzmi Queens Of The Stone Age z Kanye Westem? Fot. materiały prasowe

Połączyć ze sobą artystów, którzy reprezentują dwa zupełnie inne światy muzyczne? Posłuchajcie, jak prezentuje się nietuzinkowy mashup.

Historia muzyki zna takie sytuacje, gdy artyści próbowali połączyć rock z rapem, co zrobili chociażby panowie z Run DMC biorąc na warsztat utwór Aerosmith zatytułowany „Walk This Way”. Teraz inny twórca o pseudonimie ToToM postanowił stworzyć równie zaskakujący miks. 

Francuski artysta Thomas Boivin, bo tak się właściwie nazywa, pod akompaniament Queens Of The Stone Age podłożył głos… Kanye Westa. Raper w czasie wykonania „Bohemian Rhapsody” podczas Glastonbury 2015 ogłosił siebie „największą gwiazdę rocka”, co oczywiście zdenerwowało wielu twórców tego gatunku muzyki, m.in. Coreya Taylora czy wokalistę Five Finger Death Punch. Zresztą już sam fakt, że West pojawił się na tej imprezie spowodował powstanie petycji, by usunięto go z line-upu. Ciekawe, jak Josh Homme skomentowałby mashup, w którym Kanye znowu gra (niestety) pierwsze skrzypce.

Zobaczcie klip do kawałka „No One Knows King Crimson's Power”, w którym połączono utwór „No One Knows”, numer Westa, zatytułowany „Power” oraz „21st Century Schizoid Man” z repertuaru King Crimson:

Album „Kanye of the Stone Age” składa się z 12 numerów, w których wykorzystano znane utwory obu artystów. Również same nazwy kawałków, które znalazły się na krążku, zostały przeinaczone. I tak zamiast „Make It Wit Chu” mamy „Make It Wit Barry Bonds” czy „Jesus Walks with the Flow” jako przeróbka „Go With The Flow”. 

ToToM jest fanem zarówno rapera, jak również kapeli rockowej i postanowił połączyć to w jedno. Gratulujemy pomysłowości, ale nie możemy gwarantować, że po wydaniu tego krążka francuskiemu muzykowi nie będzie zagrażało niebezpieczeństwo ze strony fanów mocniejszych brzmień.

Przesłuchajcie płyty „Kanye of the Stone Age” i sami oceńcie pomysł połączenia czegoś, co wydawałoby się, że zupełnie do siebie nie pasuje:

Tymczasem proponujemy Wam inne mashupy, które robią nie mniejsze wrażenie. Do wyboru są Linkin Park i Bring Me The Horizon, Iron Maiden i Judas Priest, Avenged Sevenfold i Katy Perry oraz Iron Maiden i 2Cellos. Niecierpliwie wyczekujemy kolejnych zaskakujących muzycznych połączeń!

Jak oceniacie twórczość Queens Of The Stone Age w mashupie z raperem?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.