05.12.2015 16:46

Jak brzmi Rage Against The Machine na banjo?

„Killing In The Name”, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych przebojów grupy Rage Against The Machine doczekał się wersji na banjo i nie tylko…

Jak brzmi Rage Against The Machine na banjo?
foto: kadr z wideo

Najpopularniejsze kawałki na przestrzeni lat „otrzymują” od swoich wielbicieli tysiące mniej lub bardziej podobnych do siebie wersji. Coverujący je artyści muszą liczyć się z ostrymi opiniami zatwardziałych fanów znanego zespołu, którzy porównując cover do oryginału, mogą nie pozostawić na nich suchej nitki. To właśnie dlatego największe uznanie otrzymują przeróbki, które nie są bezmyślną kopią, a nową wersją zainspirowaną przez pierwowzór.

Covery grane na banjo zyskują szczególną przychylność dzięki niezwykłemu brzmieniu tego pociesznego instrumentu. Warto dodać, że stworzenie na nim naprawdę dobrej przeróbki wcale nie jest takie proste…

Posłuchajcie, jak brzmi utwór „Killing In The Name” zespołu Rage Against The Machine wykonany na instrumencie przypominającym tamburyn, ale też i na basowym ukulele oraz mandolinie!

Kawałek ten mogliśmy już usłyszeć w wersji kołysankowej, a także zagranej na perkusji w trakcie… biegania na bieżni. „Killing In The Name” został też zinterpretowany przez Japończyków jako utwór o kurczakach w panierce… W Polsce zaś znany jest z chwytliwego „Tak mówiła mi ciocia” w refrenie.

Powyższe wideo zostało nagrane przez artystę ukrywającego się pod pseudonimem Banjo Ollie Guy. To ten sam muzyk, który stworzył cover kawałka „Enter Sandman” Metalliki.

Podoba Wam się taka przeróbka RATM?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Rage Against the Machine