02.08.2016 11:10

Jak brzmi „Raining Blood” w wykonaniu orkiestry?

Szatan niejedno ma imię i czasami wstępuję w muzyków orkiestry. Wtedy zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy.

Jak brzmi „Raining Blood” w wykonaniu orkiestry?
foto: Eric Chan, CC-BY-2.0

Z czym kojarzy się Wam orkiestra dęta? Oprawa muzyczna ważniejszych wydarzeń państwowych, czasem jakieś eventy sportowe. Poprawne garnitury i równie poprawny repertuar. Trochę wieje nudą na takim koncercie, bo chciałoby się pogować, łupać głową i składać dziewice w ofierze.

W zasadzie jest to możliwe, tylko trzeba trafić na odpowiednią orkiestrę. Najlepiej taką, która ma niesztampowy repertuar i lubi sobie nieco poswawolić. Jako przykład można podać What Cheer? składający się z 20 osób z Providence w USA, który potrafi rozkręcić niezłą imprezę.

Nie jest to nudna orkiestra, która gra tylko hymny. Otóż zespół ma w swoim repertuarze, uwaga, Slayera! Oczywiście muzycy wzięli na warsztat numer „Raining Blood”.

Teraz sobie wyobraźcie jak ten numer może brzmieć na trąbkach, „pierdzącym” puzonie i piekielnym bębnie, który dosłownie płonie! Jest moc!

I kto powiedział, że koncert orkiestry dętej musi być nudny? Aż chce się samemu wskoczyć w te płomienie i oddać duszę diabłu.

W internetowych odmętach można odnaleźć wcześniejsze nagrania orkiestry. Teraz możecie posłuchać jej interpretacji w pełnej okazałości:

Jak widać publiczność dosłownie oszalała. Zespół cyklicznie koncertuje i zawsze zbiera świetne opinie, zresztą nic dziwnego, bo brzmi naprawdę dobrze. Kapela spokojnie nadałaby się jako support przed występem Slayera rozgrzewając publikę do czerwoności.

Jeżeli zainteresował Was temat orkiestr, które biorą na warsztat rockowe czy metalowe utwory, to polecamy „Ace Of Spades” w wersji orkiestrowej, Metallikę w interpretacji warszawskiej orkiestry gitarowej. Również repertuar Fall Out Boy i Panic! at the Disco został wykonany przez orkiestrę dętą marszową.

Jak oceniacie utwór Slayera w wykonaniu orkiestry?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slayer