Jak brzmi Rob Halford piszczący przez 5 minut?

Jakub Gańko
01.02.2016 16:22
Jak brzmi Rob Halford piszczący przez 5 minut? Fot. kadr z wideo

Na pewno szanujecie umiejętności wokalisty Judas Priest - ale czy zdołacie znieść taki ich popis?

Rob Halford na przestrzeni ponad 40 lat kariery wielokrotnie udowadniał, że nie bez powodu jest jednym z najsłynniejszych wokalistów heavymetalowych. Miał do tego okazję nie tylko na 15 płytach Judas Priest, lecz także pod szyldami Fight i Halford czy w efemerycznym projekcie 2wo u boku samego Trenta Reznora.

Nikt już nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do jego wokalnych zdolności, na pewno też każdy z nas ma swoje własne ulubione karty jego muzycznej historii. Co jednak gdyby zebrać je wszystkie na nowo i ułożyć w jedno, skondensowane streszczenie najważniejszych fragmentów?

No dobra, może niekoniecznie najważniejszych, ale z pewnością NAJWYŻSZYCH. Oto kompilacja najbardziej efektownych wyczynów głosu Roba Halforda. Z całym szacunkiem do jego interpretacji wokalnych, przez pięć minut takie piszczenie może być swoistym sprawdzianem wytrzymałości... Podobno Bruce Dickinson potrafił swoim pianiem zbić szklaną kulę - co można by zniszczyć tym nagraniem?

W poniższym wideo zestawiono ponad 100 wokalnych „górek” Halforda, m.in. z utworów „Freewheel Burning”, „Into the Pit”, „Victim of Changes” czy „Desert Plains”. Jednocześnie to doskonała retrospekcja jego solowej twórczości oraz kawałków Judas Priest, pokazująca również przemiany jego wizerunku.

Pięciominutowe pianie Roba Halforda poniżej:

Jeśli chcecie wystawić swój słuch na próbę jeszcze innymi specyficznymi popisami wokalnymi, polecamy również 10 metalowych utworów w kozim wykonaniu. Możecie też po prostu zaczekać na kolejny album Judas Priest lub sprawdzić, co sam mówił o swoich piszczących umiejętnościach.

Ile wytrzymaliście z „górkami” Halforda?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.