18.08.2016 14:27

Jak brzmi Slayer zagrany na ukulele?

Posłuchajcie utworu „Payback” z płyty „God Hates Us All” w nieco innym wykonaniu niż znaliście z albumu Slayera...

Jak brzmi Slayer zagrany na ukulele?
foto: kadr z wideo

Ktoś mówi: Slayer - myślicie od razu: agresywny wokal Toma Arayi, mocne riffy Kerry'ego Kinga i Jeffa Hannemana oraz perkusyjna galopada Dave'a Lombardo (no albo Paula Bostapha). A gdyby tak zaprezentować twórczość zespołu w łagodniejszej wersji? Niejeden już próbował...

Tym razem na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że kawałek Slayera wzięły na warsztat fanki Florence and the Machine - wianki na głowie budzą dość jednoznaczne skojarzenia. Ale nie, nic z tych rzeczy. To tylko YouTuber Rob Scallon w towarzystwie swoich koleżanek po fachu.

W wykonaniu kawałka z dziewiątego albumu Slayera wspomogła go demoniczna Sarah Longfield, a w wideo pojawia się też znana jako Guitar Goddess Michelle Arseneau, Eliza Jarvi, a także Tamara Chambers, Jory Caron i Andrew Kudla tworzący ukulelowe trio. Instrumentarium może i zostało zmienione - moc została jednak zachowana.

Przekonajcie się o tym na własne uszy:

Macie ochotę na więcej nietypowych interpretacji twórczości Slayera? Posłuchajcie „Raining Blood” w wykonaniu orkiestry oraz klasycznych kompozycji zespołu w akustycznej wersji. Zobaczcie też jak mrówki rozkręcają pogo do „Raining Blood”. Jest co oglądać, zanim zespół weźmie się wreszcie za następcę „Repentless”.

Jak Wam się podoba takie wykonanie „Payback”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Slayer Rob Scallon