Jak brzmi „Smells Like Teen Spirit” Nirvany z blastami?

Maciej Koprowicz
20.09.2017 11:13
Jak brzmi „Smells Like Teen Spirit” Nirvany z blastami? Fot. Retna/Photoshot/REPORTER, kadr z wideo

Myślicie, że Dave Grohl poradziłby sobie z superszybką partią bębnów?

Blast beats to technika perkusyjna, która wymaga od instrumentalisty imponujących umiejętności i długotrwałego treningu. Popularne „blasty” polegają na waleniu po garach z naprawdę wielką prędkością, zwykle co najmniej 90 uderzeń na minutę. Stosowane są głównie w hardcore punku i ekstremalnych odmianach metalu.

A jak blast beats sprawdziłyby się w muzyce grunge, która jest przecież swego rodzaju połączeniem punka i metalu? Odpowiedź na to pytanie daje twórca youtube’owego kanału 66Samus, czyli Samus Paulicelli, perkusista znany z zespołu Decrepit Birth. Blasty zagrał oczywiście do sztandarowego utworu tego gatunku, czyli „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Sprawdźcie, jak brzmiałby Dave Grohl, gdyby był metalowcem:

To nie pierwszy filmik Paulicelliego z blast beats – wcześniej grał je m.in. do „Smoke On The Water” Deep Purple. Blasty to tak trudna sztuka, że opanowanie tej umiejętności jest marzeniem każdego perkusisty. Próbowała je grać pani premier Norwegii, a niejaki Manuel Manopla jest mistrzem blastowania na niewidzialnej perkusji w metrze. Z kolei youtuber Rob Scallon potrafi sprawić, by blast brzmiał jak… gra na pianinie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.