Jak brzmi „Stairway To Heaven” na 3-strunowej gitarze?

Aleksandra Degórska
06.11.2015 15:01
Jak brzmi „Stairway To Heaven” na 3-strunowej gitarze? Fot. kadr z wideo

Jeśli macie zmysł majsterkowicza, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby własnoręcznie zrobić instrument. Coś z niczego? To jest naprawdę możliwe.

Jimmy Page wykonywał „Stairway To Heaven” na dwugryfowej gitarze przed rozochoconym tłumem. Czy spodziewał się, że wiele lat później ktoś stworzy własnoręcznie instrument tylko z 3 strunami i w domowym zaciszu zagra tę kompozycję?

Charles Atchison udowodnił, że nie ma nic niemożliwego. Jest on prawdziwym człowiekiem renesansu, bowiem specjalizuje się w tworzeniu instrumentów z rzeczy nikomu niepotrzebnych. To się nazywa dopiero ekologiczny człowiek!

Zobaczcie, jak prezentuje się jego 3-strunowa gitara:

Na tym właśnie instrumencie z odzysku konstruktor zagrał skondensowaną wersję „Stairway To Heaven”, bowiem 8-minutowy kawałek skrócił do półtorej minuty.

To nic, że gitara handmade nie brzmi może idealnie, ale ile jest przyjemności z grania na takim cudeńku. W końcu jesteś jedynym człowiekiem na całym świecie, który ma własnoręcznie wykonany instrument. Jeśli więc znajdziecie jakieś niepotrzebne graty na strychu, już wiecie co z nimi zrobić.

Posłuchajcie, jak brzmi znany utwór zagrany na skromnej gitarze:

Zainspirowaliście się dokonaniami człowieka renesansu? Jeśli tak, to podrzucamy Wam kolejne pomysły na własnoręczny sprzęt muzyczny. Można bowiem stworzyć instrumenty z recyklingu czy zagrać na butelkach po piwie. Bardzo oryginalne rozwiązanie zaproponowali Austriacy, którzy stworzyli gitary z mioteł i łopat. Można? Oczywiście, że tak i jeszcze jak tanio! Już dzisiaj więc spróbujcie sami stworzyć coś z niczego.

Jak oceniacie „Stairway To Heaven” na 3-strunowej gitarze?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.