06.11.2015 15:01

Jak brzmi „Stairway To Heaven” na 3-strunowej gitarze?

Jeśli macie zmysł majsterkowicza, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby własnoręcznie zrobić instrument. Coś z niczego? To jest naprawdę możliwe.

Jak brzmi „Stairway To Heaven” na 3-strunowej gitarze?
foto: kadr z wideo

Jimmy Page wykonywał „Stairway To Heaven” na dwugryfowej gitarze przed rozochoconym tłumem. Czy spodziewał się, że wiele lat później ktoś stworzy własnoręcznie instrument tylko z 3 strunami i w domowym zaciszu zagra tę kompozycję?

Charles Atchison udowodnił, że nie ma nic niemożliwego. Jest on prawdziwym człowiekiem renesansu, bowiem specjalizuje się w tworzeniu instrumentów z rzeczy nikomu niepotrzebnych. To się nazywa dopiero ekologiczny człowiek!

Zobaczcie, jak prezentuje się jego 3-strunowa gitara:

Na tym właśnie instrumencie z odzysku konstruktor zagrał skondensowaną wersję „Stairway To Heaven”, bowiem 8-minutowy kawałek skrócił do półtorej minuty.

To nic, że gitara handmade nie brzmi może idealnie, ale ile jest przyjemności z grania na takim cudeńku. W końcu jesteś jedynym człowiekiem na całym świecie, który ma własnoręcznie wykonany instrument. Jeśli więc znajdziecie jakieś niepotrzebne graty na strychu, już wiecie co z nimi zrobić.

Posłuchajcie, jak brzmi znany utwór zagrany na skromnej gitarze:

Zainspirowaliście się dokonaniami człowieka renesansu? Jeśli tak, to podrzucamy Wam kolejne pomysły na własnoręczny sprzęt muzyczny. Można bowiem stworzyć instrumenty z recyklingu czy zagrać na butelkach po piwie. Bardzo oryginalne rozwiązanie zaproponowali Austriacy, którzy stworzyli gitary z mioteł i łopat. Można? Oczywiście, że tak i jeszcze jak tanio! Już dzisiaj więc spróbujcie sami stworzyć coś z niczego.

Jak oceniacie „Stairway To Heaven” na 3-strunowej gitarze?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin