31.08.2017 12:14

Jak brzmi System of a Down w wersji jazzowej?

Taki cover prezentuje się bardzo elegancko... bo kto powiedział, że metalowe kawałki nie mogą brzmieć dostojnie i szlachetnie.

Jak brzmi System of a Down w wersji jazzowej?
foto: kadr z wideo

Gdzie się podziały tamte prywatki? Niektórzy naprawdę tęsknią za eleganckimi czasami, gdy panie wychodząc na randkę szykowały się kilka godzin kręcąc włosy i zakładając eleganckie sukienki. Jazzowe i swingowe imprezy były na porządku dziennym.

Elegancko, z klasą i na poziomie. Ten klimat próbuje odtworzyć Robyn Adele Anderson, która wykonuje swingujące covery słynnych utworów, które z takim światem mają mało wspólnego. Przecież System of a Down to zupełnie inny klimat - metal, darcie się do mikrofonu, agresywne dźwięki i dużo szalonej energii.

Teraz wyobraźcie sobie, że elegancka kobieta chwyta za mikrofon i wykonuje „Chop Suey” w jazzowej stylizacji. Trudno w to uwierzyć, ale ten kawałek naprawdę sprawdza się w takim wydaniu.

Mistrzami tego typu coverów jest również Postmodern Jukebox - stale rosnący kolektyw, który aktualnie liczy 70-ciu zmieniających się członków. Przez ostatnie lata osiągnęli prawie 500 mln odsłon na YouTube oraz 2 miliony subskrybentów. Zespół ma na swoim koncie eleganckie wersje utworów Nine Inch Nails, Gorillaz, Metallica, Radiohead, Aerosmith czy Oasis.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele System of a Down