Jak brzmi „The Final Countdown” na 64 stacjach dyskietek?

Aleksandra Degórska
29.09.2016 15:20
Jak brzmi „The Final Countdown” na 64 stacjach dyskietek? Fot. kadr z wideo; materiały prasowe

Oto kolejny cover wielkiego hitu. Sprawdźcie, jak najsłynniejszy singiel Europe prezentuje się w takiej wersji.

Nad Europe wisi muzyczna klątwa. Muzycy mają na swoim koncie hit „The Final Countdown” i w zasadzie mało kto kojarzy jeszcze jakieś przeboje w ich wykonaniu. Interpretacji tego kawałka jest naprawdę sporo i nawet stworzyliśmy zestawienie najgorszych coverów, a jest tego całkiem sporo. Zresztą na wieczorach karaoke zawsze musi znaleźć się śmiałek, który myśli, że wyciągnie te wysokie nuty.

Ok, no to teraz czas na kolejny cover tego przeboju karaoke. The Floppotron składa się z 64 stacji dyskietek, 8 dysków twardych i 2 skanerów. Za tą konstrukcją stoi Paweł Zadrożniak i jak się okazuje świetnie nada się jako instrument. Silnik poszczególnego elementu tej układanki wydaje charakterystyczny dźwięk i gdy ustawi się w odpowiedni sposób ich prędkość można w ten sposób zagrać jakiś utwór.

W tym przypadku YouTuber postanowił zagrać „The Final Countdown”. Patetyczny glamrockowy utwór prezentuje się dosyć dziwnie w takiej wersji:

Jest to zdecydowanie jeden z ciekawych sposobów na zabicie nudy w domu. Na takiej konstrukcji można zagrać wszystko co tylko się chce, zresztą Zadrożniak udowodnił już, że „Smells Like Teen Spirit” brzmi zabawnie w takich wykonaniu.

Zresztą posłuchajcie również, jak wypadł numer „Seven Nation Army”:

Jeśli takie covery Was zainteresowały, to możecie również zerknąć na TOP 10 rockowych i metalowych utworów zagranych na stacjach dyskietek, jak również innych maszynach i urządzeniach. Twórcy nawet sięgają po motywy z seriali, takich jak chociażby „Gra o tron”.

Co więcej istnieje nawet zespół założony przez roboty. Kapela nosi nazwę Compressorhead i ma w repertuarze chociażby utwór „Iron Man” Black Sabbath. Technologia rozwija się w niezwykle szybkim tempie, aż strach pomyśleć jaki jeszcze cover usłyszymy w wykonaniu dziwnych maszyn...

Jak oceniacie cover „The Final Countdown” na 64 stacjach dyskietek?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.