22.03.2018 16:52

Jak brzmi „The Final Countdown” w kabaretowej wersji retro?

Takiej wersji jeszcze nie słyszeliście! Jest elegancko, z gracją i z humorem.

Postmodern Jukebox w coverze
foto: kadr z wideo

„The Final Countdown” powstał z 1986 roku i każde kolejne pokolenie zna ten numer i lubi. Niby Europe to kapela jednej piosenki, ale kto nie chciałby mieć takiego przeboju, który śpiewają dosłownie wszyscy. W końcu każda dobra impreza karaoke nie może obejść się właśnie bez tego hitu.

Wprawdzie nie wszystkim wychodzi dobrze śpiewanie coverów Europe - potem mamy zestawienia 10 najgorszych wersji „The Final Countdown”, przy których można się popłakać ze śmiechu. Tym razem jednak prezentujemy Wam cover na poziomie.

Postmodern Jukebox przerabia różne piosenki na jazzujące utwory retro i zespół stał się prawdziwym internetowym hitem - przez ostatnie lata osiągnął prawie 500 mln odsłon na YouTube oraz 2 miliony subskrybentów.

To teraz wyobraźcie sobie, że „The Final Countdown” powstałby kilkadziesiąt lat temu na potrzeby kabaretowej sceny. Elegancka blondynka urzekałaby swoim głosem widzów i co więcej - grałaby nawet na trąbce. Brzmi absurdalnie?

Przekonajcie się sami, jak prezentuje się taki elegancki cover utworu Europe:

Rockowe utwory w wykonaniu Postmodern Jukebox

Jeśli macie ochotę na więcej coverów w takiej wersji to możecie również posłuchać przeróbek piosenek takich twórców, jak Gorillaz, Metallica, Radiohead, Aerosmith, Oasis, czy Nine Inch Nails.

Zespół Postmodern Jukebox wystąpi na 4 koncertach w Polsce - 29 kwietnia 2018 w Gdańsku, 30 kwietnia 2018 w Warszawie, 18 maja 2018 w Krakowie i 19 maja 2018 we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Europe Postmodern Jukebox