18.07.2018 11:59

Jak brzmi „The Pot” Toola w rockowo-soulowej wersji z dęciakami?

Słyszeliśmy różne covery Toola, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Zespół Brass Against wydobył z doskonale znanego utworu zupełnie nową jakość.

Jak brzmi „The Pot” Toola w rockowo-soulowej wersji z dęciakami?
foto: kadr z wideo

Brass Against to zespół muzyczny z Brooklynu w Nowym Jorku, którego fundamentem – jak sama nazwa wskazuje – są instrumenty dęte, choć w składzie są również te typowe dla rocka. Specjalnością grupy są bardzo nieszablonowe covery znanych utworów, a rozstrzał stylistyczny branych przez nią na warsztat utworów może przyprawić o zawrót głowy.

Do tej pory Brass Against nagrali covery m.in. Rage Against The Machine i Run The Jewels. Teraz padło na Toola i jego słynny utwór „The Pot” z albumu „10,000 Days”. Muzycy z Brooklynu wykonali go w intrygującej, rockowo-soulowo-jazzowej aranżacji, a z dęciakami wcale nie zatracił niepokojącego charakteru. W dodatku został wprost ogniście zaśpiewany przez wokalistkę Sophię Uristę. Posłuchajcie sami:

„The Pot” Toola – covery

„The Pot” to jeden z najchętniej coverowanych utworów zespołu Tool. Słyszeliśmy już go w wykonaniu dzieciaków i… zagrany na stacji metra.

Czy Tool wydał nowy album?

W ostatnich dniach fanom Toola mogło znacznie skoczyć ciśnienie. Wszystko dzięki… Google. Użytkownicy Google Alert otrzymali powiadomienie, że ukazał się długo oczekiwany album Toola. Miał otrzymać tytuł „IllutionWorld”. Okazało się, że w rzeczywistości jest to album… rapera o pseudonimie TOOL$. Fani grupy Maynarda Jamesa Keenana zatem na nową muzykę jeszcze poczekają, a z niecierpliwością czeka także sam wokalista – na jednym z koncertów publicznie ponaglił kolegów, by się wzięli do roboty. Tool pracuje w studiu od marca 2018.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Tool