01.08.2017 09:33

Jak brzmi „To my Polacy” na metalowo?

Pamiętacie ten przebój grupy 52 Dębiec? Kawałek otrzymał drugie życie za sprawą metalowego YouTubera.

Jak brzmi „To my Polacy” na metalowo?
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Polak lubi sobie ponarzekać, szczególnie na innych rodaków, z którymi bardzo chętnie się pokłóci dla rozrywki z sąsiadem. Zespół 52 Dębiec w składzie Przemysław „Hans” Frencel oraz Paweł „Deep” Paczkowski stworzył utwór wyśmiewający nasze wady, stereotypy i przywary.

Nic dziwnego, że kawałek „To my Polacy” w szybkim tempie zdobył rozgłos, w końcu tekst kawałka rozumiał dosłownie każdy:

"

Głos kraju mataczy - to my Polacy
Głos kraju bez pracy - to my Polacy
Tu żyjąc walczysz - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy
Bez wódki grymasy - to my Polacy
Stale bez kasy - to my Polacy
Wieczne cwaniaki - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy. "

Oczywiście w teledysku pojawiły się kadry z polskiego wesela, bowiem jest to coś, co każdemu kojarzy się z typową polską imprezką - wódka, pijani goście i zabawa do upadłego. Numer z 2004 roku w końcu doczekał się również metalowego coveru w wykonaniu polskiego YouTubera. 

Czy hip-hopowy kawałek może dobrze się prezentować jako metalowy numer? Oczywiście nie mogło się obejść bez wydzierania się i mocniejszego gitarowego akompaniamentu. Sprawdźcie, czy kupujecie taki cover:

YouTuber narzucił szybkie tempo i wciąż prezentuje kolejne przeróbki znanych hitów, które z metalem mają niewiele wspólnego. Szczególnie upodobał sobie disco polo i wykonał covery takich numerów, jak m.in. „Bierz co chcesz” Shazzy, „Szalona ruda” DJ Disco i MC Poloczy, „Jesteś szalona” formacji Boys. Co więcej muzyk wziął się również za motywy z seriali „Gumisie”, „Tabaluga” i „Pokemon”, jak również przerobił „A ja wolę moją mamę” na metalowo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele